ScrollToTop

Święto Kielc

21
Czerwiec, 2019
Godz. 18:00

 

Współorganizowane przez KCK

ŚWIĘTO KIELC 2019   21 czerwca – 23 czerwca
KIELECKIE CENTRUM KULTURY    

21 CZERWCA

18:00
– Wręczenie nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.
– KONCERT POŚWIĘCONY PAMIĘCI BRONISŁAWA OPAŁKI

Duża Scena KCK

 

20:00 – 1:00
„BIAŁA NOC” W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ „WINDA”
 Happening :
„#tubyłem – zostaw po sobie ślad”
Goście Galerii Winda będą mogli brać udział w malowaniu wspólnego obrazu.

 Zwiedzanie wystawy „Królowe”
– władczynie sceny, marzenie małych dziewczynek ale i wyzwanie nawet dla wielkiej gwiazdy. Zagrać niezwykłą, wybitną i skomplikowaną postać to zadanie dla świetnej aktorki. Równie ważne jest przygotowanie dla niej kostiumu, który odda jej cechy, będzie podkreślał jej „królewskość” i powagę, odwzoruje epokę ale podkreśli też jej urodę. Zapraszamy na wystawę, która przypomni najwspanialsze królowe polskiego teatru, w śród nich prym będzie wiodła Helena Modrzejewska: Kleopatra, Lady Macbeth, Królowa Jadwiga, Maria Stuart, czy Barbara Radziwiłłówna. Ale pojawią się też kostiumy, w których królowe grały Nina Andrycz czy Hanna Skarżanka.


22 CZERWCA


BAWMY SIĘ … PRZY DŹWIĘKACH MUZYKI
10:00 – 13:00
Prezentacje i prelekcje przygotowane przez Świętokrzyski Klub „Amazonki”
SCENA PLENEROWA

 19: 00 KONCERT
„GITARY RZĄDZĄ ŚWIATEM”
Koncert muzyki gitarowej przygotowany przez Studium Gitary Klasycznej pod kierownictwem Jerzego Pikora.
Scena Plenerowa KCK

20:30
KONCERT „BYŁAŚ SERCA BICIEM”
Tomasz Błasiak śpiewa piosenki Andrzeja Zauchy

Mówiono o nim: geniusz, niesamowicie muzykalny i wrażliwy, serdeczny człowiek, obdarzony wielkim talentem i dużym poczuciem humoru. Po prostu: Andrzej Zaucha.
W recitalu Tomasza Błasiaka pt. ”Serca Biciem”, spotkacie się Państwo ze znanymi przebojami, ale też zostaniecie zaskoczeni mniej znanymi utworami z repertuaru Andrzeja Zauchy. Interpretacje wokalne Tomasza Błasiaka poruszą najwrażliwsze struny Państwa dusz. Piękne nuty, smaczne aranżacje i muzyka na żywo sprawiają, że artysta wciąga słuchaczy w swój świat, a koncert mija błyskawicznie. Ten ciepły, nieco nostalgiczny program zapada w pamięć i, co sugeruje już sam tytuł, przyprawia o mocniejsze serca bicie…

TOMASZ BŁASIAK – ŚPIEW
ZESPÓŁ: Tomasz Krezymon – piano, Paweł Bomert – bas, Szymon Linette – perkusja.

 

23 CZERWCA


BAWMY SIĘ… BO WSZYSTKO TO TEATR
16:00
„ PRZEDWIOŚNIE MIŁOŚCI” – Spektakl Teatru PEGAZ

Sztuka porusza zagadnienia związane z nagle pojawiającymi się uczuciami między kobietą a mężczyzną. Relacje damsko-męskie rozpatrywane są w szerokim kontekście egzystencjalno-społecznym. Zatem dramat jest pogłębiony psychologicznie i filozoficznie, ale do pewnych granic, nieutrudniających odbioru widowiska, które odznacza się energetycznymi dialogami i dynamiczną muzyką.  

Mała Scena KCK

18:00
„BIDA Z NENDZOM BEZ ŚWIOT PENDZOM”
Reżyseria: Marek Tercz
W roli głównej: Magdalena Jarek-Matla

„To będzie podróż sentymentalna do krainy, której już nie ma, a tylko jej strzępy przetrwały gdzieś tam w skansenach kół wiejskich gospodyń. Ta kraina nazywa się świętokrzyską gwarą, czy też według współczesnej nomenklatury – świętokrzyskim dialektem. Trzebiony latami ustąpił miejsca suchemu i pozbawionemu emocji językowi urzędowemu.
To będzie także ukłon w stronę tych, często anonimowych artystek i artystów, którzy posługiwali się świętokrzyską gwarą i potrafili z niej wykrzesać, czy raczej wyczarować niesamowite i nieprawdopodobne opowieści o babach, chłopach, diabłach, aniołach i czarownicach tak, że włosy stawały na głowie, a gawiedź rozdziawiała gęby na oścież. Bo znakiem tego języka była i jest finezja, prostota i niewysłowiona szczerość, z dosadnością włącznie.”

W rolę Świętokrzyskiej Baby wciela się w spektaklu brawurowa Magdalena Jarek-Matla, dla której nie będzie to pierwsze spotkanie z gwarą lecz po raz pierwszy nam zaśpiewa i to tytułowy utwór wieczoru, który pełni także rolę hymnu Górali Świętokrzyskich.

Scena Plenerowa KCK

19:00
„MILONGA SIN RUMBO”
Pokaz taneczny połączony z lekcją tańca dla wszystkich.

Gospodarzem Milongi Sin Rumbo jest Maestro Paweł Cheda – tancerz, choreograf, nauczyciel tanga argentyńskiego, który uczył się u najlepszych tego świata – Jorge Torresa, Natachy Poberaj oraz Mistrza Mistrzów Gustavo Naveiry. W 2010 roku został mistrzem USA w tangu scenicznym. Absolwent prestiżowej szkoły The Juiliard School Dance Division w Nowym Jorku. Paweł Cheda jest pedagogiem w szkole Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie wszyscy mogą rozpocząć jak również kontynuować naukę tanga pod okiem Mistrza.

Scena Plenerowa KCK

 

 

 

 

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.