ScrollToTop

Święto Placu Moniuszki

14
Wrzesień, 2019
Godz. 18:00

 

Współorganizowane przez KCK

ŚWIĘTO PLACU MONIUSZKI
14 WRZEŚNIA – GODZ. 18:00
KONCERT „PIEŚNI MONIUSZKI”

W WYKONANIU:

ORKIESTRY KAMERALNEJ „POLISH CAMERATA”
pod dyrekcją MARKA GŁOWACKIEGO
oraz solistów:
RENATY DROZD
MAGDALENY IDZIK

CHÓRU FERMATA / CHÓRU ANTIDOTUM
pod dyrekcją EWY ROBAK
z udziałem
MACIEJA PARKITY – BAS
ANDRZEJA ŚLĄZAKA – FORTEPIAN

W programie koncertu usłyszymy kompozycje Moniuszki w nowej odsłonie.

 

Szanowni Państwo!

Dla wielu życie jest sztuką szukania miejsca na ziemi. Miejsce – określone też konkretnym adresem – w jakiś sposób określa nas, nasz świat oraz nasze marzenia.

W Kielcach zmieniały się nazwy ulic, instytucje też przenosiły się z jednego budynku do drugiego. Kieleckie Centrum Kultury od samego początku przypisane zostało do Placu Moniuszki i tak już jesteśmy razem od ponad dwudziestu lat.

I myślimy, że dobrze nam razem. Wspólnie z innymi instytucjami mieszczącymi się przy Moniuszki 2b – Kieleckim Teatrem Tańca i TVP Kielce – wcielamy w życie jego pragnienia o kulturze trafiającej do jak najszerszej publiczności i pokazujemy, jak piękna jest nasza twórczość narodowa. A On z pewnością cieszy się, że tak wiele dzieje się na Jego Placu, i od czasu do czasu rozmawia z Milesem Davisem o wyższości opery nad jazzem.

Za ten patronat i za to, że jesteśmy razem, chcielibyśmy Panu Stanisławowi podziękować. Stąd ten pomysł „Święta Placu Moniuszki” – Święta, które chcemy każdego roku obchodzić razem z Państwem. Ten rok poświęcony Stanisławowi Moniuszce wydaje nam się idealnym początkiem, by na stałe wpisać to wydarzenie w kalendarium świętokrzyskich imprez kulturalnych.

Śpiewajmy razem, bawmy się i cieszmy – bo dobrze jest być razem, w dobrym miejscu, pod dobrym adresem.

Zapraszamy Państwa serdecznie!

 

 

Jarosław Łysek
Dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury
oraz wszyscy pracownicy KCK

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.