ScrollToTop

Szary Poemat

16
Czerwiec, 2019

 

Scena Kameralna KCK

Teatr Po Trzecim Dzwonku i Kieleckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl SZARY POEMAT na podstawie wiersza Jonasza Kofty pod tym samym tytułem.
Tekst Szarego Poematu uznawany jest za „jeden z najważniejszych wierszy na temat naszej Ojczyzny jaki powstał w ubiegłym wieku.”

Ryszard Marek Groński pisał:
„Dziwne to, zaskakujące – Jonasz zaplątany w życie towarzyskie, nie kreujący się na bojownika, reagował na wydarzenia polityczne, pisząc nie do bezpiecznej szuflady, lecz dla słuchaczy, nie oglądając się na cenzurę. Szary Poemat, jeden z najświetniejszych utworów Kofty, był odpowiedzią na to, co stało się w Radomiu w 1976 roku.”

Wiersz opublikowany dopiero po śmierci poety „nie był za jego życia nigdzie drukowany, nawet w prasie podziemnej – istniał właściwie tylko w formie nagrania, bo nawet rękopis gdzieś wsiąkł.”

Występują:
Julia Dąbrowska, Zofia Jung, Olaf Górnicki i Jakub Maj.

Reżyseria:
Magdalena Jarek-Matla.

16.06.2019  godz. 19:00
Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury

WSTĘP WOLNY
Spektakl od 15 lat

 

Galeria

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.