ScrollToTop

Teatr Po Trzecim Dzwonku: Brzechwa z mojego dzieciństwa

19
Styczeń, 2020
Godz. 12:00

 

Mała Scena KCK

Mają po 7, czasami 10 lub trochę więcej lat, chodzą do kieleckich podstawówek i już od prawie 2 lat grają w Teatrze Po Trzecim Dzwonku. Wspólnie z instruktorką Magdaleną Jarek-Matlą nie tylko ćwiczą role, ale pracują nad scenariuszem, dobierają muzykę, projektują plakaty. 19 stycznia na Małej Scenie KCK pokażą efekt swojej pracy, najnowszy spektakl „Brzechwa z mojego dzieciństwa” .

Na przedstawienie składa się kilkanaście tych znanych bardziej i mniej utworów jednego z najwybitniejszych polskich poetów dla dzieci. Młodzi aktorzy przypomną „Kaczkę dziwaczkę”, opowiedzą, dlaczego „Leń” leży na kanapie,  sportretują też „Kłamczuchę” i „Samochwałę”, opowiedzą, co stało się ze szkolnym „Globusem” i zaśpiewają piosenki z „Akademii pana Kleksa”. –Zapraszamy na spektakl całe rodziny. Dorośli przypomną sobie swoje czasy szkolne, gdy w mundurkach, białych podkolanówkach z aksamitkami pod szyją siadali w drewnianych ławkach. Dla małych to szansa, by poznać mistrzowskie rymy, lekkie pióro i świetny dowcip Brzechwy – zachęca prowadząca teatr aktorka.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.