ScrollToTop

Teatr TeTaTeT: BÓG JEST KOBIETĄ O JEDNEJ PIERSI

30
Marzec, 2020
Godz. 16:00

 

Teatr Tetatet

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie publiczne i zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego informujemy, że od 12 do 22 marca br. Wszystkie wydarzenia w Kieleckim Centrum Kultury zostają odwołane.
O szczegółach dotyczących poszczególnych imprez (zwrotów pieniędzy czy zmianach terminu) będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej i profilu na Facebooku.

W sprawie zwrotu należności za zakupione bilety prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni tel.: +48 532-219-376; w przypadku biletów zakupionych w kasie Kieleckie Centrum Kultury prosimy o kontakt z kasą KCK od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 tel.: 41 343 81 42

Odwołane spektakle:
14 marca 16:00 – „Umrzeć ze śmiechu”
15 marca 16:00 – „#KochajmySię!”
27 marca 19:00 – „Umrzeć ze śmiechu”
28 marca 16:00 – „PRAWDA”
29 marca 16:00 – „PRAWDA”
30 marca 19:00 – „Bóg jest kobietą o jednej piersi”
3 kwietnia 19:00 – „PRAWDA”
4 kwietnia 16:00 – „PRAWDA”
5 kwietnia 16:00 – „PRAWDA”
16 kwietnia 19:00 – „Bóg jest kobietą o jednej piersi”

 

spektakl: BÓG JEST KOBIETĄ O JEDNEJ PIERSI
GRAMY:
29 LUTEGO 2020 GODZ. 18:00
30 MARCA 2020 GODZ. 16:00

Teatr TeTaTeT zaprasza na monodram Anny Iwasiuty-Dudek pt.: „BÓG JEST KOBIETĄ O JEDNEJ PIERSI”

Tekst : Anna Iwasiuta-Dudek
Reżyseria: Anna Iwasiuta-Dudek
Muzyka: Wojciech Lisowicz

występuje: Anna Iwasiuta-Dudek

Boże, który jesteś kobietą o jednej piersi
Święć się imię twoje, bądź święte ciało twoje,
Bądź wola twoja w każdym mięśniu i ścięgnie
Dotyku naszego powszedniego daj nam dzisiaj
Abyśmy czuli się spełnionymi|
Abyśmy nie czuli się samotnymi
I odpuść nam nasze zwątpienia
I tęsknotę za kobiecością
amen

Chcę mówić o miłości, o marzeniu, o zwycięstwie, o seksie, o kobiecości. Chcę mówić o tym jak prosto zakrzyczeć można strach i o tym, że po wybrzmieniu krzyk zanika, a strach pozostaje. Chcę o tym opowiedzieć, bo seksualność kobiety Amazonki, jej doświadczanie ciała poprzez duszę i duszy poprzez ciało jest czymś niezwykłym. Czymś o czym warto choć przez chwilę usłyszeć.” – Anna Iwasiuta – Dudek

„Bóg jest kobietą o jednej piersi” to dojrzała introspekcja kobiety, której przypadło w udziale materii świata toczyć walkę z rakiem. Nie jest w tym odosobniona, specjalnie wyróżniona czy nieprzeciętnie silna. Walka to nieustanne przyglądanie się i wsłuchiwanie – w ciało, głowę, innych. Ciało przemawia własnym głosem, nie słucha głowy, zanika, twardnieje, przeraźliwie boli. Mięso, kostki, ścięgna. Kiedy kobieta czuje w zenicie swoją kobiecość? Gdy doświadcza utraty. Odjęta pierś nie boli, boli pamięć po niej, którą jest w stanie wypełnić tylko miłość drugiego człowieka.

To nie jest sceniczna projekcja cierpienia.To studium kobiety w krańcowej sytuacji życiowej, delikatnie tropiącej zagadkę choroby. Nie ma tu miejsca na odpoczynek, chociaż aktorka poddaje się rytmowi przestrzeni, w której występuje. Rozsmakowuje się w pauzach, tonach, rytmizacji. Rozpoznaje jednocześnie zainteresowanie widzów, od zaciekawienia, biernego towarzyszenia, po odrzucenie. Łzy pojawiają się jakby mimochodem. Za wiele się usłyszało o sobie w tym spektaklu, aby wstydzić się płaczu. Zapadanie się, odgrzebywanie utraconego dotyku, drobinek wspomnień, smaku miłości, czujności cielesnej, wdzięczność.” Fragmenty recenzji Katarzyny Wysockiej, Gazeta Świętojańska

Anna Iwasiuta-Dudek – urodzona w 1983 r., aktorka, pedagog teatralny i pedagog tańca, autorka tekstów, dramaturg. Pracowała m.in. w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni oraz Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Współpracuje z teatrami dramatycznymi i muzycznymi oraz licznymi instytucjami kulturalnymi i oświatowymi. Autorka bajek terapeutycznych oraz serii audiobooków w ramach projektu popularyzującego baśnie narodów świata. Prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, arteterapeutyczne, a także tworzenia lalek. Autorka monodramu „Bóg jest kobietą o jednej piersi”.

Oficjalna strona teatru: teatrtetatet.pl
Bilety dostępne: kupbilecik.pl

Rezerwacja biletów:
Tel. (+48) 532-219-376 – Teatr TeTaTeT

Kasa biletowa KCK:
(10:00-17:00)
tel. 41 343-81-42
kasa@kck.com.pl

Bilety w cenie:
35 zł normalny
25 zł ulgowy

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.