ScrollToTop

Teatr im. St. I. Witkiewicza - "METAFIZYKA DWUGŁOWEGO CIELĘCIA"

02
Czerwiec, 2021
Godz. 19:00

 

Duża scena KCK

Spektakl na podstawie dramatu Witkacego napisanego w 1921 roku – w siedem lat po jego wyprawie w egzotyczne kraje z etnografem Bronisławem Malinowskim porusza uniwersalne problemy. Oto młody człowiek usiłujący dociec prawdy o swoim pochodzeniu i skomplikowanych związkach rodzinnych, musi samookreślić się w świecie pełnym ograniczeń mentalnych i społecznych. Ten współczesny dyskurs o dojrzewaniu i kształtowaniu się osobowości, o tożsamości kulturowej, rodzinnej i społecznej, analizuje związki między procesem kształtowania się autokreacji młodej jednostki, a ograniczeniami, jakie stawia przymus kulturowy czy społeczna dyscyplina.

Spektakl wzbogaca propozycję repertuarową Teatru Witkacego o kolejną pozycję opartą na twórczości Patrona naszego Teatru – Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W scenariuszu wykorzystano fragmenty tekstu “O martwej materii” Prof. Andrzeja Górskiego oraz “Praw Murphy’ego”.

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów: “A Three – Legged Workhorse”, “Villa Del Refugio”, “Threads”, “Leather Wings”, “The Mighty Rio Graande”, “They Move on Tracks of Never – Ending Light” Zespołu THIS WILL DESTROY YOU “Passacali della vita” Tragicomedia, “Sandstorm” Zakkir Hussain.

źródło: witkacy.pl

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat