ScrollToTop

TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W KIELECKIM CENTRUM KULTURY

11
Marzec, 2020
Godz. 10:00

 

Galeria Winda Mała Scena KCK

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie publiczne i zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego informujemy, że od 12 do 22 marca br. Wszystkie wydarzenia w Kieleckim Centrum Kultury zostają odwołane.
O szczegółach dotyczących poszczególnych imprez (zwrotów pieniędzy czy zmianach terminu) będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej i profilu na Facebooku.

 

 

TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W KIELECKIM CENTRUM KULTURY

 

10 marca – 10:00
TEATR PROMOCJI POEZJI KRAKÓW
„JEDNAK MAM TĘ NADZIEJĘ”
ŚPIEWOGRA na podstawie twórczości JANA KOCHANOWSKIEGO

To spektakl zrealizowany przez krakowski teatr w konwencji talk show, w którym dziennikarka (Barbara Wrońska) spotyka się ze współczesnym „poetą o duszy rockmana” (Szczęsny Wroński), by porozmawiać o poezji Jana Kochanowskiego – wykazać, że jego poezja jest „wiecznie żywa”. W trakcie wywiadu pojawiają się współczesne konteksty zarówno literackie jak społeczne, polityczne, obyczajowe, moralno-etyczne, religijne, co w zderzeniu z pieśniami, fraszkami, trenami buduje postać poety, którego głos, mimo upływu blisko pięciu stuleci, brzmi  wciąż niezwykle aktualnie i wszechstronnie – znacząco i pogłębiająco dotyka każdej dziedziny życia.

Spektakl pełen jest niespodzianek, teatralnych scen oraz interaktywnego udziału publiczności. Zawiera w sobie elementy happeningu i kabaretu, co podnosi autentyczność i atrakcyjność  przekazu, a dynamiczna  muzyka stwarza dobry klimat dla odbioru literatury.

W spektaklu wykorzystano fraszki i treny, „Psalm 67”, fragmenty „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” oraz pieśni: „Pieśń o spustoszeniu Podola”, „Sobie śpiewam a muzom”, „Nie wierz  fortunie”, „Niezwykłym i nie leda piórem”, „Nie porzucaj nadzieje”, „Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie”, „Czego chcesz od nas, Panie?”

Wykorzystano również teksty poetów polskich poświęcone  Janowi Kochanowskiemu.

Spektakl trwa ok. 80 minut.
Mała Scena KCK – Wstęp Wolny

 

12 marca – 10:00
SEMINARIUM „GDY PASJA W DUSZY GRA”
Prezentacja uczniowskich pasji, talentów i umiejętności.
Mała Scena KCK – Wstęp Wolny

 

WYBIERZ SOBIE TEMAT WARSZTATÓW I PRZYJDŹ! – OD 9 DO 13 MARCA

Dla przedszkoli i szkół podstawowych z klas od I do IV
Jak wygląda zagubiona dusza? Warsztaty literacko-plastyczne w oparciu o „Zagubioną duszę” Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo.
 Opowieści o drzewie. Z kilku przypadkowo wybranych wyrazów da się skleić bajkę.             Co zrobić, by świetnie się przy tym bawić?

Dla szkół podstawowych z klas od V do VIII oraz dla szkół średnich
Kalambury, czyli po co nam słowa?
Czy wszystko da się powiedzieć bez słów? A może jednak język jest potrzebny?  – komunikacja interpersonalna w praktyce.
Piszemy współczesną przypowieść. Warsztaty literackie w oparciu o „Zagubioną duszę” Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo.

Warsztaty realizujemy po wcześniejszych obowiązkowych zapisach  w terminie od 9 marca do 13 marca w godzinach: 9:00 – 14:00 (czas trwania warsztatów: 1h – 1,5h) – wystarczy wybrać temat i zadzwonić: 41-344-90-54 lub 41-36-76-711, wewn. 243.

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ „WINDA” – WSTĘP WOLNY

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.