ScrollToTop

Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą

1 grudnia 2018r. godz. 14.00 i 17.00 Kieleckie Centrum Kultury.

Spektakl pt. „Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą”, powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

Na tym familijnym spektaklu zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić.

Dlatego nadszedł czas aby przygodę zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne? Pora sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A’Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A’Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia!

Spektakl posiada również walory dydaktyczne. Po pierwsze dziecko poznaje ideę harcerstwa, tak zapomnianą w obecnych czasach z jej całą pozytywną otoczką. Przyjaźń, która nie boi się trudności i istnieje ponad wszystko. Główni bohaterowie komiksu mają szlachetne serca i są wrażliwi na sztukę. To sztuka właśnie i jej wartość w życiu człowieka przewija się podczas przedstawienia zdecydowanie. Dzieci przenoszą się w jej świat i poznają największe dzieła malarskie…i…architektoniczne…świata.

Autorem spektaklu jest Teatr Kamienica w Warszawie. Dyrektor Emilian Kamiński gwarantuje najwyższy poziom artystyczny!!!!!

Występują:

  • TYTUS – Rafał Szałajko
  • ROMEK – Maciej Makowski
  • A’TOM – Łukasz Matecki
  • T’ALENT/BOSS – Bartosz Adamczyk
  • POLICJANTKA/ASIZO – Katarzyna Taracińska-Badura
  • ZŁODZIEJE – Łukasz Matecki, Maciej Makowski
  • Scenariusz i reżyseria na podstawie komiksów H. J. Chmielewskiego
  • Katarzyna Taracińska-Badura
  • Muzyka – Maciej Makowski
  • Multimedia – Dariusz Filipiak, Marta Karbownik

Bilety w cenach: 40, 50 i 60 zł do nabycia w kasach KCK, ORBIS (41/368-05-62), OMNII, Agencji POP-ART tel. 41/34-07-291, 604-496-001, 607-217-617

Dla dzieci przewidziane są paczki, które wręczy Mikołaj.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.