ScrollToTop

Wernisaż Projektu ,, DOSTRZEC NIEDOSTRZEŻONE”

10
Marzec, 2020
Godz. 18:00

 

Galeria Winda

10 marca o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż projektu ,, Dostrzec Niedostrzeżone”.

Wernisaż projektu ,, Dostrzec Niedostrzeżone”
10 marca 2020 roku,  godzina 18:00
Foyer Dużej Sceny KCK

Grabiwoda-Wolski Project doczekał się swojej premiery. Zapraszamy na otwarcie „przewodnika” odsłaniającego kulisy powstania wnętrz Kieleckiego Centrum Kultury. Obejrzyj prezentację multimedialną i tablice. Poznaj sylwetki artystów, obejrzyj archiwalne zdjęcia. Po prostu zauważ.

Na co dzień jesteśmy tak zajęci własnymi sprawami, że często nie dostrzegamy otaczającego nas świata. Wiosna zaskakuje nas dopiero soczysta zielenią, zima – mrokiem popołudnia i  chłodem. Nie inaczej jest z architekturą. Spacerując po Dużym Foyer Kieleckiego Centrum Kultury w oczekiwaniu na koncert czy spektakl, rzadko przyglądamy się wystrojowi wnętrz,misternym i oryginalnym detalom. A przecież zostały zaprojektowane, stworzone, wykonane, by cieszyć nasze oko. W projekcie „Dostrzec Niedostrzeżone” chcemy przybliżyć Państwu autorów  wnętrz Kieleckiego Centrum Kultury: Adama Wolskiego i Andrzeja Grabiwodę. Dzięki przygotowanym przez nas tablicom oraz prezentacji multimedialnej, chcemy sprawić, by otaczająca naszych gości przestrzeń stała się bardziej przyjazna, zrozumiała, po prostu dostrzeżona. Bo stare też może być piękne.

Artur Wijata


Adam Wolski
 ­(1937-2011)

Autor kompozycji ściennej we foyer przy Dużej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury orz płaskorzeźb (kamiennej przy wejściu głównym na Dużą Scenę) i (oraz gipsowo-….) przy wejściu na Małą Scenę KCK.Malarz, rzeźbiarz, grafik, scenograf. Urodził się w Zagnańsku. Uczęszczał do kieleckich szkół (m.in. LO im Żeromskiego i LO im. Norwida). Uczył się także w szkole Pijarów w Krakowie, studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu i Łodzi. Był absolwentem ASP w Warszawie.

Andrzej Grabiwoda (1939-2003)

Pochodził z Dąbrowy Górniczej. Dyplom architekta wnętrz obronił na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1963 roku. Do Kielc przyjechał prosto po studiach i od razu zgromadził wokół siebie ludzi, którzy, podobnie jak on, do życia potrzebowali sztuki. Tak powstała grupa artystów, która animowała życie kulturalne miasta. Architekt wnętrz, autor i wykonawca (razem z 5-osobowym zespołem) wnętrz Kieleckiego Centrum Kultury.

źródło: galeriawinda.pl

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.