Grafika. Plakat widowiska. Dół grafiki zajmuje zdjęcie wielu tancerzy i tancerek w strojach ludowych. Na górze po lewej stronie: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Widowisko Kalejdoskop barw Polski. Po prawej. W czerwonym kółku napis: nowy termin. 26 marca 2022 godz. 18. Duża Scena KCK.

Kalejdoskop Barw Polski to flagowy koncert „Mazowsza”, który jest kwintesencją tego, co zespół prezentuje od 73. lat na scenach świata.

Feeria barw, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, śpiew i taniec – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! Mazowsze to około 160 artystów, co czyni zespół jednym z największych zespołów pieśni i tańca na świecie. W repertuarze ma tańce z ponad 40 regionów Polski oraz ponad 500 pieśni i piosenek, nie tylko w języku polskim, ale również w językach wszystkich krajów, jakie zespół odwiedził w swej siedemdziesięciojednoletniej historii.

Gdyby Mazowsze chciało pokazać wszystko, co ma w swym repertuarze, artyści musieliby występować przez około 40 godzin bez przerwy! Ponieważ nie jest to możliwe, każdy koncert prezentuje najpiękniejsze tańce, pieśni i kostiumy z wybranych regionów Polski, ukazując różnorodność polskiej kultury ludowej. To kolorowe szaleństwo z muzyką wzbudzającą niezapomniane wrażenia, tańcem i śpiewem. W programie koncertu zobaczyć można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najpopularniejsze piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z kilkudziesięciu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak, oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

Poprzez muzykę, tańce, pieśni i przyśpiewki, a także poprzez użycie tradycyjnych instrumentów muzycznych, zespół pokazuje zróżnicowanie i piękno polskiej kultury ludowej. Każdy z utworów to oddzielna, swego rodzaju opowieść z piękną muzyką, a w przypadku pieśni także ciekawymi tekstami, opowiadająca o polskich obyczajach, tradycjach i zwyczajach.

Za każdym razem, niesamowita energia, kolory i ruch na scenie przenoszą widzów w świat polskiego folkloru. Nasze tańce narodowe, polonez, mazur, krakowiak, oberek i kujawiak, a także tańce regionalne, przybliżają widzom polską kulturę.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.