ScrollToTop

WIELKI KONCERT ŚWIĄTECZNY

20
Grudzień, 2019
Godz. 19:00

 

Zewnętrzne imprezy

NIE WYOBRAŻAJĄ SOBIE ŚWIĄT BEZ TEGO KONCERTU

Koncert miał swoją prapremierę w  w krakowskim Teatrze STU. Wzięli w nim udział wspaniali Artyści: Halina Frąckowiak, Alicja Majewska i niezapomniany Andrzej Zaucha, dla którego występ ten okazał się niestety jednym z ostatnich przed tragiczną śmiercią kilka dni później. Na długie lata miejsce jego zajął Zbyszek Wodecki. Nad całością czuwał Włodzimierz Korcz, który także zaaranżował wszystkie wykonywane na koncercie utwory. Powstało jedyne w swoim rodzaju nagranie „perełka” do dziś urzekające niepowtarzalnym klimatem, perfekcyjne warsztatowo i jednocześnie niezwykle nastrojowe. Jak twierdzi wielu Słuchaczy – nie wyobrażają oni sobie Świąt Bożego Narodzenia w swoich domach bez tego koncertu.

Projekt  ma długoletnią tradycję. Początkowo  był to program telewizyjny, w którym śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha.  Powstała wersja estradowa programui. Po śmierci Zauchy ustalił się stały skład wykonawców: Alicja Majewska, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki i w takiej formie grupa koncertowała w Polsce i na świecie (m.in. Stany Zjednoczone, Francja, Anglia). Aktualnie doszli do składu wykonawców w miejsce Haliny Frąckowiak znakomita Olga Bończyk a za Zbyszka Wodeckiego nowa gwiazda Łukasz Zagrobelny. Niezmiennie od początku projektu akompaniamentem a także aranżacją muzyczną utworów zajmuje się Włodzimierz Korcz.
Koncert świąteczny to rodzaj muzycznej wędrówki pośród najpiękniejszych polskich pastorałek i  w specjalnych aranżacjach, wykonanych aktualnie przez Alicję Majewską, Olgę Bończyk, Łukasza Zagrobelnego do akompaniamentu kwartetu muzycznego i  samego mistrza Włodzimierza Korcza, który jest również odpowiedzialny za aranżację muzyczną występu.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.