Data publikacji: 28 VI 2021

Barbara Krafftówna to dama polskiej sceny, filmu i kabaretu (ur. 1928). Ta fenomenalna aktorka komediowa współpracowała z Jerzym Wasowskim i Jeremim Przyborą w Kabarecie Starszych Panów, a jej brawurowe wykonania „Przeklnę cię” z Bohdanem Łazuką czy „W czasie deszczu dzieci się nudzą” są nie do podrobienia.

Barbara Krafftówna zagrała niezapomnianą Felicję z „Jak być kochaną” Wojciecha Jerzego Hassa. Za tę rolę otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco w 1962 roku. Wszyscy pokochali ją za rolę Honoratki, narzeczonej Gustlika z serialu „Czterej pancerni i pies”.

Aktorka wielu teatrów, m.in. Teatru Jaracza w Łodzi, Teatru Dramatycznego w Warszawie i Teatru Narodowego. – Dla mnie najważniejszym warsztatem pracy była i jest scena – mówiła aktorka. – Spotkania z filmem, choć nieraz miłe i zawodowo płodne, zdarzały się na tyle rzadko, że nie stanowiły istotnej konkurencji dla teatru.

W 2016 roku ukazała się biograficzna książka o Barbarze Krafftównie – „Krafftówna. W krainie czarów” autorstwa Remigiusza Grzeli.

Barbara Krafftówna była gościem Salonu Mistrza Mowy Polskiej 28 czerwca 2021 roku.

O wybitnej aktorce przeczytacie tutaj.