15,7tys. m2

powierzchni
użytkowej Kieleckiego Centrum Kultury

38m

odległości między
najniższym i najwyższym punktem

3

samodzielne sektory,
z których każdy
ma swoje funkcje

Potężna sylwetka gmachu głównego Kieleckiego Centrum Kultury mocno zaznacza swoją obecność w śródmieściu Kielc. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 15,697 tys.m2. Odległość między najniższym a najwyższym punktem w tym gmachu wynosi 38 metrów. Budynek KCK składa się z trzech samodzielnych sektorów, z których każdy ma swoje funkcje. W sektorze A znajdują się pomieszczenia administracyjne. Sektor B to duża scena z główną widownią, reprezentacyjnym foyer, pomieszczenia do indywidualnych prób muzyków, garderoby. W sektorze C mieści się Sala Kameralna im. I. i T. Byrskich ze swoim zapleczem oraz garderoby dla aktorów. Oprócz tej części nadziemnej budynek ma część podziemną, sięgająca 8 metrów głębokości, w której mieści się aparatura techniczna, umożliwiająca jego wszechstronną eksploatację.

Zobacz plan widowni

Mała Scena

Mała scena miała początkowo służyć spektaklom eksperymentalnym. Teraz jest to scena służąca do realizacji małych form. Widownia (239 miejsc), otacza tę scenę z trzech stron. Daje to ogromne możliwości inscenizacyjne, wykorzystywane przy prezentacji przedstawień teatralnych, koncertów, recitali, spotkań autorskich, seansów filmowych i innych imprez.

Duża Scena im. Wiesława Gołasa

520m2

powierzchni dużej
sceny. 2 sceny
obrotowe.

72

muzyków może
pomieścić fosa
orkiestry

714

miejsc na głównej,
panoramicznej
widowni

Imponujące rozmiary ma duża scena (czwarta pod względem wielkości scena w Polsce) – blisko 520m2. W jej skład wchodzą dwie sceny obrotowe: jedna o średnicy 15 metrów, a druga o średnicy 5,5 metra. Najwyższy punkt na stropie technicznym sięga 24 metrów, a pod sceną na głębokość 8 metrów znajdują się urządzenia techniczne, mechanizmy scen obrotowych, napędy itp. Scena została wyposażona w stalową kurtynę, kurtynę tłumiącą i ozdobną. Fosa orkiestry mieści 74 muzyków. Na głównej widowni znajduje się 714 miejsc. Konwencjonalną salę widowiskową zastąpiła tutaj panoramiczna widownia wachlarzowa scena. Z każdego miejsca jest blisko do sceny, widoczność jest doskonała i panują jednolite warunki akustyczne. Kabiny akustyczne i oświetleniowe zostały wyposażone w sprzęt nowej generacji: sprzęt nagłośnieniowy SYSTEM LINE ARRAY EAW, miksery akustyczne firmy Yamaha, sprzęt oświetleniowy inteligentny Mac Martin, Robe. Strand Lighting. Ludwig Pani, z mikserem oświetleniowym firmy Compulite – VECTOR ULTRA VIOLET. Scena wyposażona jest standardowo w ekran panoramiczny do projekcji przedniej. Szczegółowe informacje techniczne można uzyskać w załączniku 2 i 3 Regulaminu Organizacji Imprez.

Okazały gmach główny umożliwia oglądanie wielkich widowisk teatralnych, musicalowych, operowych, baletowych itp.

Od 27 kwietnia 2024r. Duża Scena KCK nosi imię Wiesława Gołasa.

Galeria