Studio Pantomimy „Praca w toku”

Pierwsza w mieście grupa pantomimy. Studio Pantomimy „Praca w toku” zaprasza dzieci od 10 roku życia.  Zajęcia odbywają się co wtorek w godz. 17-19, a prowadzi je aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach Ewa Lubacz, która pantomimą zajmuje się od wielu lat.

Na zajęciach Studia Pantomimy „Praca w toku”

Zajęcia płatne. Miesięczny koszt udziału w zajęciach Grypy Pantomimy „Praca w toku”: 60 zł.

Chcesz dołączyć do Studia Pantomimy „Praca w toku” Przyjdź na pokazowe zajęcia (bezpłatne)!
Każdy wtorek godz. 17:00-19:00

Spotykamy się w holu głównym Kieleckiego Centrum Kultury (wejście od ulicy Winnickiej).

Możesz też do nas napisać: edukacja@kck.com.pl lub zadzwonić, tel. 506-794-744

Prowadząca Studio Pantomimy „Praca w toku” Ewa Lubacz: aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, pedagog teatru, reżyser, Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku),UMCS w Lublinie (animator i menedżer Kultury). Działała w Lubelskim Teatrze Pantomimy oraz ukończyła School of Modern Mime (w 2015 i 2019 roku) w Warszawskim Centrum Pantomimy. Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie w 2013 r.

Autorka warsztatów edukacyjnych i teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swoich działaniach animacyjnych wykorzystuje technikę dramy, teatr pantomimy, teatr uliczny, oraz metody Jana Dormana. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – współpracowała z siecią Klubów Młodzieżowych, Klubami 4H, domami kultury i organizacjami pozarządowymi. Założycielka grupy teatralnej „TworzyMy” przy Teatrze „Kubuś”. Ośmiokrotnie prowadziła warsztaty teatralne w programie Lato w Teatrze (w teatrze Kubuś oraz Europejskim Centrum Bajki).

Teatr Pegaz

Działa od 1997 roku. Założycielem, reżyserem i autorem wszystkich sztuk jest Andrzej Skorupski.Przez 25 lat teatr wystawił kilkadziesiąt premier i został laureatem wielu nagród, m.in. Lauru Złotego Gargulca (spektakl „Jest Ameryka” 1999 rok), nagrody publiczności na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Alternatywnych OFTA 2005 (spektakl „Konie jeszcze na nas czekają”)., „Powinna nadejść wiosna”, .

W czasie swojego ćwierćwiecza zespól wystawił m.in. |Trzeba żyć”, „Jedźccie ze mną do Paryża, miasta snów”

W teatrze grało już ponad 100 młodych aktorów. Niektórzy z nich ukończyli potem szkoły teatralne i pracują w teatrach zawodowych w całej Polsce.

W zespole występowali m.in.:

Teatr po Trzecim Dzwonku

Mają po 7, 10, 15 lub trochę więcej lat i już od 3 lat grają w Teatrze Po Trzecim Dzwonku. Wspólnie z prowadzącą teatr i reżyser Magdaleną Jarek-Matla nie tylko ćwiczą role, ale pracują nad scenariuszem, dobierają muzykę, projektują plakaty.

Jest ich niespełna dwadzieścioro i tworzą dwa niezależne zespoły – dziecięcy i młodzieżowy. Mają na swoim koncie ponad 20 premier, bo wywodzą się z Teatru 1EDEN i Teatru 1EDYNECZKI Oratorium Świętokrzyskiego. Młodsi pracują na tekstach literatury dziecięcej, często samodzielnie adaptując je na potrzeby sceny. Wystawili już m.in.: „Alicję w Krainie Czarów”, „Małego Księcia”, „Różowego Kapturka”, a pod koniec maja bieżącego roku „Dziewczynkę z zapałkami”. Młodzież nie stroni od Becketta, pokazali swoją wersję sztuki „Dwoje na huśtawce” Gibsona, „Szary poemat” Kofty, czy „Apetyt na czereśnie” Osieckiej.

Teatr występuje regularnie na Małej Scenie KCK zawsze gromadząc pełną widownię. Nie biorą udziału w przeglądach i konkursach.