Studio Pantomimy „Praca w toku”

Pierwsza w mieście grupa pantomimy. Studio Pantomimy „Praca w toku” zaprasza dzieci od 10 roku życia.  Zajęcia odbywają się co poniedziałek w godz. 17-19, a prowadzi je aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach Ewa Lubacz, która pantomimą zajmuje się od wielu lat.

Na zajęciach Studia Pantomimy „Praca w toku”

Zajęcia płatne. Miesięczny koszt udziału w zajęciach Grypy Pantomimy „Praca w toku”: 60 zł.

Chcesz dołączyć do Studia Pantomimy „Praca w toku” Przyjdź na pokazowe zajęcia (bezpłatne)!
Każdy poniedziałek godz. 17:00-19:00

Spotykamy się w holu głównym Kieleckiego Centrum Kultury (wejście od ulicy Winnickiej).

Możesz też do nas napisać: edukacja@kck.com.pl lub zadzwonić, tel. 506-794-744

Prowadząca Studio Pantomimy „Praca w toku” Ewa Lubacz: aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, pedagog teatru, reżyser, Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), UMCS w Lublinie (animator i menedżer Kultury). Działała w Lubelskim Teatrze Pantomimy oraz ukończyła School of Modern Mime (w 2015 i 2019 roku) w Warszawskim Centrum Pantomimy. Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie w 2013 r.

Autorka warsztatów edukacyjnych i teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swoich działaniach animacyjnych wykorzystuje technikę dramy, teatr pantomimy, teatr uliczny, oraz metody Jana Dormana. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – współpracowała z siecią Klubów Młodzieżowych, Klubami 4H, domami kultury i organizacjami pozarządowymi. Założycielka grupy teatralnej „TworzyMy” przy Teatrze „Kubuś”. Ośmiokrotnie prowadziła warsztaty teatralne w programie Lato w Teatrze (w teatrze Kubuś oraz Europejskim Centrum Bajki).

Teatr Pegaz

Działa od 1997 roku. Założycielem, reżyserem i autorem wszystkich sztuk jest Andrzej Skorupski.Przez 25 lat teatr wystawił kilkadziesiąt premier i został laureatem wielu nagród, m.in. Lauru Złotego Gargulca (spektakl „Jest Ameryka” 1999 rok), nagrody publiczności na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Alternatywnych OFTA 2005 (spektakl „Konie jeszcze na nas czekają”)., „Powinna nadejść wiosna”, .

W czasie swojego ćwierćwiecza zespól wystawił m.in. |Trzeba żyć”, „Jedźccie ze mną do Paryża, miasta snów”

W teatrze grało już ponad 100 młodych aktorów. Niektórzy z nich ukończyli potem szkoły teatralne i pracują w teatrach zawodowych w całej Polsce.

W zespole występowali m.in.:

Teatr bez Suflera

Teatr bez Suflera to projekt Kieleckiego Centrum Kultury dla seniorów. Uczestnicy zajęć od września szlifują swoje talenty pod okiem aktorki Jolanty Kęćko. Zwieńczeniem ich pracy będzie premiera sztuki na podstawie opowiadań Sławomira Mrożka „Czekoladki dla Prezesa”.

Zespół Teatru bez Suflera tworzy siedem osób: Ela, Zosia, Monika, Renata, Iwona, Barbara i Zygmunt.  Jak sami o sobie mówią, osiągnęli wiek, w którym są wolni, by robić to, co chcą. A chcą rozwijać pasje i spełniać marzenia. Jednym z ich ambitnych planów jest zagranie Mrożka. Niektórzy z adeptów mają już doświadczenia sceniczne, ale zajęcia w KCK  są dla nich bardzo cenne. – Pracujemy nad dykcją, oddechem, pamięcią. Do tego i uwagi wymagające aktorki, więc na pewno wiele skorzystamy – podkreślają panie Ela i Zosia. Obie ze sceną związały się już po skończeniu kariery zawodowej.

Premiera „Czekoladek dla Prezesa” w wykonaniu Teatr bez Suflera już w kwietniu. Zapraszamy!

Jeśli chcesz dołączyć do ekipy Teatru bez Suflera, zapraszamy. Zadzwoń tel. 888- 412-356 lub napisz: edukacja@kck.com.pl

Możesz także przyjść na zajęcia. Teatr bez Suflera ma próby w każdy poniedziałek od godz. 10:30 do 12 w Sali prób 219 na 3. Piętrze KCK. Wejście od ul. Winnickiej.

Zajęcia kosztują 40 zł miesięcznie.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.