Data publikacji: 11 IV 2024
Zdjęcie. Trzy kobiety siedzą przy biurkach. Dwie z tyłu patrzą w kierunku pierwszej. Środkowa uśmiecha się. Na burku ma papiery, szklankę w metalowym koszyczku i maszynę do pisania.

Teatr bez Suflera w swojej pierwszej premierze. Opowiadania Sławomira Mrożka „Czekoladki dla prezesa” wybrzmiały dowcipnie, lekko i z dużą dawką absurdu.

Kto z nas nie ma szefa, który wszystko wie najlepiej? Znacie tych, którzy przyrośnięci do stołków wyhodowali w sobie przeświadczenie o swojej wyjątkowości? Kto nie wypełniał niepotrzebnych druczków i dokumentów, by otrzymać proste zaświadczenie czy malutki dokument? O tym właśnie są „Czekoladki dla prezesa” Sławomira Mrożka. Spektakl zaprezentował na Małej Scenie KCK Teatr bez Suflera.

Ekipa dorosłych i seniorów działa w Kieleckim Centrum Kultury dopiero od września 2023 roku. To wyjątkowi ludzie, którzy mimo metryki mają masę energii, poczucie humoru i chęć do tego, by wystąpić na scenie. Czasy z opowiadań Mrożka doskonale pamiętają. Dlatego scenografię i kostiumy opracowali razem. Grupą opiekuje się aktorka: Jolanta Kęćko, na co dzień występująca w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Na scenie zobaczymy: Renatę Chiberską, Zofię Franczak, Elżbietę Goworek, Barbarę Olszowy, Iwonę Strzałkowską, Monikę Zając-Wrotniak i Zygmunta Wiśniewskiego.

Na premierze było dużo śmiechu i wzruszeń. Poznaliśmy przepis na idealne potępienie „z całą stanowczością”, które przynosi finansowe korzyści. Dowiedzieliśmy się, jak prezes walczy o śledzika w śmietanie, po co spółdzielni służbowy kapelusz i co zrobić, gdy omyłkowo wsadzimy sobie ziarnko grochu do nosa. Ekipa zdradziła nam też sposób, jak zmusić przypadkowego przechodnia do złożenia podania, co zrobić, gdy spotka się szefa w nieodpowiednim lokalu i czy warto uczyć się języków obcych. Działo się!

Chcecie dołączyć do zespołu? Zajrzyjcie tutaj

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.