Data publikacji: 05 VI 2021

Majka Jeżowska jest patronką pięciu polskich przedszkoli. Ma swój festiwal „Rytm i melodia”, a na koncie  tysiące koncertów w Polsce i za granicą, nawet w Australii i Nowej Zelandii. Na utworach „A ja wolę moją mamę”, „Rytm i melodia”, „Wszystkie dzieci nasze są” wychowało się już kilka pokoleń.

Najważniejszą piosenkarką dziecięcą Majka Jeżowska została przez przypadek. Napisała muzykę do słów Agnieszki Osieckiej „A ja wolę moją mamę”. Zrobiła to głównie dla swojego syna, kilkuletniego wtedy Wojtka. Sukces utworu sprawił, że zajęła się muzyką dla dzieci na dłużej. Jej utwory się nie starzeją. A jej występ na Pol’and’Rock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą w 2019 przeszedł już do historii.

W  czym tkwi siła jej sukcesu?  W wywiadzie dla kultura.onet.pl wskazała: – Powinniśmy od początku przyzwyczajać dzieci do obcowania ze wszystkim, co najlepsze. Nie dajemy przecież swojemu dziecku najgorszego mleka, tylko to najwyższej jakości, więc czemu z muzyką ma być inaczej? Poza tym jako artystka śpiewająca piosenki dla dzieci czuję większą odpowiedzialność za słowo. Tu nie ma miejsca na półsłówka, niedomówienia, metafory. Dziecko musi dostać bardzo jasny przekaz, że coś jest prawdziwe – wyjaśniała rok temu dziennikarzowi Pawłowi Piotrowiczowi.

W swoich utworach śpiewa o rzeczach ważnych. „Wszystkie dzieci nasze są” z tekstem Jacka Cygana to przedszkolny hymn… tolerancji. Swoich odbiorców traktuje jak najbardziej wymagające jury, które momentalnie odkryje fałsz i niedoróbki. Mimo wieku – skończyła już 60 lat nadal – czuje się młodo i ma wiele planów.

Majka Jeżowska wystąpiła na Dużej Scenie KCK 5 czerwca 2021 roku.

Więcej o artystce.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.