Grafika. Plakat Lata w Teatrze. Plakat podzielony na dwie części w poziomie. Górna jest czarna, dolna pomarańczowa. Na czarnej napis: Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne półkolonie Raz, Dwa, Trzy, wygrywamy my. Na pomarańczowym kolorze duże logo Lata w teatrze. Obok czarne daty: 4-17 lipca, poniedziałek-sobota, godz. 9-15. W prawym rogu grafika śmiesznego człowieczka w kąpielowych majtkach i bejsbolówce na glowie. Człowieczek ma w pasie założone dmuchane koło w biało-pomarańczowe paski. Ręce i głowę ma przyczepione do sznurków, jakby był marionetką.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację
dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

czytaj więcej…

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.