Grafika. Plakat spektaklu "Bóg mordu". Na szarym tle kolorowe kwadraty, a na nich zdjęcia szóstki aktorów . To od góry: Sylwia Gliwa, Piotr Ligenza, Lesław Żurek, Marcin Chochlew, Michał Piróg i Katarzyna Misiewicz-Żurek. Po lewej stronie data: 9 września, godz. 19. Duża Scena im. Wiesława Gołasa. Oraz ceny biletów: 80/100 zł.

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci.

Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. 

Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy warszawskiej realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę 

Obsada:

Michał Piróg / Lesław Żurek
Katarzynę Misiewicz-Żurek
Sylwia Gliwa
Piotra Ligienza / Marcin Chochlew