Opis

Wyniosła, ambitna, wiecznie niezadowolona z życia i samotna. Jadwiga Trzcińska, kielecka malarka, artystka i krytyczka sztuki była postacią barwną i mocno wyróżniającą się w naszej społeczności. Jej losy przeniesiono na scenę. Monodram „Ciotka Wieża”, po bardzo ciepłym przyjęciu wraca na scenę Kieleckiego Centrum Kultury.

Losy artystki zamieniła w scenariusz Elżbieta Chowaniec, spektakl wyreżyserowała Judyta Berłowska. W roli Jadwigi Trzcińskiej zobaczymy aktorkę teatru „Kubuś” Ewę Lubacz. Godzinny monodram to nie tylko opowieść o malarce, ale także, a może przede wszystkim o ludziach, którzy nie do końca akceptowali jej odmienność. – Zapraszamy tych, którzy już „Ciotkę Wieżę” widzieli i tych, którzy nie zdążyli jej obejrzeć w listopadzie. Nasz monodram został zakwalifikowany do konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowany corocznie przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego. Cieszymy się, bo to pierwsza od lat w pełni profesjonalna produkcja teatralna w Kieleckim Centrum Kultury  – zachęca p.o. dyrektora KCK Augustyna Nowacka.

Spektakl można zobaczyć: 15 i 24 stycznia o godz. 19 na Małej Scenie KCK. Bilety kosztują 30 zł. Można je kupić w kasie KCK.

Zaplanowano także kilka spektakli szkolnych przeznaczonych dla młodzieży ze szkół średnich: 16, 24 i 25 stycznia o godz. 9 i 11.  Cena biletów grupowych: 10 zł, ulgowych 15 zł.

Obsada

Występuje: Ewa Lubacz
Scenariusz: Elżbieta Chowaniec
Reżyseria: Judyta Berłowska
Muzyka: Wojciech Lipiński
Scenografia: Michał Lach
Projekcje: Grzegorz Kaczmarczyk
Projekt plakatu: Mateusz Stradomski
Koordynacja: Agnieszka Kozłowska-Piasta

Partner projektu: Muzeum Historii Kielc

Kiedy gramy?

15 stycznia – godz. 19:00
16 stycznia – godz. 9:00 i 11:00
24 stycznia – godz. 9:00, 11:00 i 19:00
25 stycznia – godz. 9:00 i 11:00

Konkurs

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz  

Dofinansowanie

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wkład własny: Urząd Miasta Kielce

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.