Grafika. Plakat spektaklu Sławomir Mrożek "Czekoladki dla Prezesa" Teatr bez Suflera. Na białym tle po prawej stronie nieregularna limonkowa wycinanka. Na niej, jakby wycięte ze starej gazety biurko oparte na kawałkach czekolady czarno-białe. Poniżej napis" Czekoladki dla prezesa". Po lewej stronie data: 25 lipca godz. 18. Mała Scena KCK. Wstęp wolny.

Choć latem zwykle zajadamy się lodami, czekoladki także nie są takie złe. Zwłaszcza że stworzone przez samego Sławomira Mrożka! Na drugi pokaz „Czekoladek dla prezesa” na podstawie opowiadań mistrza polskiego absurdu zaprasza Kieleckie Centrum Kultury i zespół Teatru bez Suflera.

Jak zmusić petenta, by uznał wyższość urzędnika? Czy za kapelusz dla prezesa można zapłacić z funduszu reprezentacyjnego? Jak wykonać 200 proc. normy, najlepiej nie ruszając się zza biurka? Czy kimś ważnym jest się tylko w biurze czy także poza nim?  Urzędnicze absurdy z czasów PRL-u nie do końca odeszły do lamusa. Zdarzają się nadal, tu i teraz, ale być może w trochę innej formie. Jeśli chcecie powrócić do czasów,  gdy praca była nie tylko miejscem zarabiania pieniędzy, ale także budowania potęgi państwa i społeczeństwa, koniecznie przyjdźcie na spektakl.

Opowiadania Mrożka pokażą seniorzy i nieco młodsi aktorzy Teatru bez Suflera: Renata Chiberska, Zofia Franczak, Elżbieta Goworek, Barbara Olszowy, Iwona Strzałkowska, Monika Zając-Wrotniak i Zygmunt Wiśniewski. Scenografię i kostiumy opracował sam zespół, a scenariusz stworzyła i spektakl wyreżyserowała Jolanta Kęćko, aktorka teatru Kubuś.

Teatr bez Suflera to bardzo zgrany i pełen energii zespół. Choć to ich pierwszy spektakl, a razem pracują niecały rok, „Czekoladki dla prezesa” wyszły im naprawdę znakomite. Wpadnijcie i przekonajcie się sami.