Ferie z Noblistkami

Lepieje, rewolwry, limeryki, wyklejanki, baśnie. Nasze noblistki – poetka Wisława Szymborska i pisarka Olga Tokarczuk mają mniej poważne oblicze, które doskonale nadaje się dla małych czytelników. Z okazji Roku Wisławy Szymborskiej Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na ferie z noblistkami.

Dla dzieci, które na ferie nie wyjeżdżają z miasta przygotowano specjalny tygodniowy turnus warsztatowy. Zajęcia odbywać się będą o  poniedziałku do piątku w godz. 10-13 w terminie 30 stycznia – 3 lutego. Dzieciaki będą ilustrować, przygotowywać grafiki, robić wyklejanki w stylu Wisławy Szymborskiej. A dodatkowo poznają twórczość obu noblistek i kreatywnie ją przetworzą na napisane przez siebie wiersze czy opowieści. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym. Koszt udziału w zajęciach to 200 zł. Zapisy przyjmujemy przez e-mail: edukacja@kck.com.pl lub telefonicznie 888 412 356 lub 788 858 878. Liczba miejsc ograniczona. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.

Z przyjemnością zapraszamy także grupy zorganizowane, spędzające ferie w domach kultury, świetlicach. Przygotowaliśmy dla nich dwa warsztaty: „„Pan Wyrazisty” i „Zgubiona Dusza”, czyli Tokarczuk nie tylko dla dużych” oraz  „Lepieje, rewolwry, limeryki, czyli Szymborskiej wierszyki”. Zajęcia trwają 1,5 godziny i kosztują 10 zł od dziecka.

 Zajęcia są dostępne przez 2 tygodnie ferii, od 30 stycznia do 10 lutego. Termin można zarezerwować kontaktując się z nami przez e-mail: edukacja@kck.com.pl lub telefonicznie 888 412 356 lub 788 858 878.

Z kolei dla młodzieży Teatr Pegaz przygotował warsztaty teatralne. Zajęcia odbywać się będą w środy i piątki  w godz. 11-13 w sali nr 219 Wstęp na warsztaty – wolny. Jeśli chcesz zostać gwiazdą sceny, reżyserem, spróbować swoich sił w recytacji tekstu czy scenkach teatralnych i sprawdzić, cz masz prawidłową dykcję, zajrzyj na zajęcia.

Ferie z noblistkami

Turnus: 30.01-3.02, godz. 10-13. Koszt 200 zł od dziecka

Zajęcia dla grup zorganizowanych:

  1. Pan Wyrazisty i Zgubiona Dusza. (Olga Tokarczuk)
  2. Lepieje, rewolwry, limeryki. (Wisława Szymborska)
    Koszt 10 zł od osoby

Warsztaty teatralne z Pegazem:

1, 3, 8 i 10 lutego, godz. 11-13.

Wstęp wolny.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.