Data publikacji: 23 IX 2022
Grafika. Plakat projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego: artystyczna wodna strefa relaksu przy budynku KCK i Napis 3D love Kilce. Głosowanie do 6 października.

Głosujmy na projekty Budżetu Obywatelskiego

Dwa projekty, dwie realizacje, które upiększą przestrzeń koło Kieleckiego Centrum Kultury. Wodna i artystyczna strefa relaksu oraz świecący napis I love Kielce.  Chcemy je zrealizować, ale musicie nam pomóc. Głosujcie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim na projekty o identyfikatorach DI06 i MI25. Potrzebujemy jak najwięcej głosów kielczan. Pomóżcie nam zmienić strefę wokół Kieleckiego Centrum Kultury.

Poniżej znajdziecie opisy obu projektów i instrukcje dotyczące głosowania.

Projekt inwestycyjny duży

Artystyczna wodna strefa relaksu przy budynku KCK

Identyfikator zadania:  DI06

Wartość projektu: 3 mln złotych

Daje ochłodę, relaks, pozwala marzyć, rozmyślać i bawić się. wodna strefa relaksu z systemem fontann zamontowanych w bajkowych wykonanych z brązu rzeźbach ma zastąpić  dotychczasową fontannę przez Kieleckim Centrum Kultury. Dzięki systemom uzdatniania wody ma być miejscem bezpiecznym dla dzieci i szansą na ochłodę w upalne letnie dni. Drewniane leżaki, tryskające podświetlone oczka, szybko zaskarbią sobie sympatię małych i dużych kielczan. Daj się zaczarować. Podaruj wodną przestrzeń odpowiednią do odpoczynku od zgiełku rozgrzanego do czerwoności upalnego centrum miasta wszystkim kielczanom i turystom. Zagłosuj na projekt, pozwól, by podwodny świat fantazji upiększył przestrzeń przed Kieleckim Centrum Kultury i zagwarantował wszystkim wytchnienie i orzeźwienie w gorące letnie dni.

Projekt inwestycyjny mały

Napis 3D – I ♥ Kielce

Identyfikator zadania: MI25

Wartość projektu: 150 tys. złotych

Kochasz Kielce? Pokaż to światu, fotografując się przy wyjątkowym graficznie i estetycznie,  trwałym i atrakcyjnym napisie „I love Kielce”.  Wcześniej musisz jednak zagłosować na ten projekt w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, byśmy mogli taki napis dla Ciebie przygotować, podświetlić, zabezpieczyć, a przede wszystkim postawić przed budynkiem Kieleckiego Centrum Kultury. Wyjątkowa przestrzeń stanie się miejscem pamiątkowych zdjęć dla turystów i symbolem tożsamości  i sympatii dla twojej małej ojczyzny, miejsca, skąd pochodzisz i gdzie mieszkasz. Pomysłodawcami projektu są:  Młodzieżowa Rada Miasta i Sebastian Michalski.

Głosowanie nad projektami Budżetu Obywatelskiego 2022 rozpoczyna się 23 września i potrwa do 6 października.

Głosuj na projekty związane z Kieleckim Centrum Kultury:

Artystyczna wodna strefa relaksu przy budynku KCK

Identyfikator zadania:  DI06 (projekt inwestycyjny duży))

Napis 3D – I ♥ Kielce

Identyfikator zadania: MI25 (projekt inwestycyjny mały)

Uwaga!

Głosować można jedynie przez internet na stronie www.budzetobywatelski.kielce.eu

Każdy z mieszkańców może zagłosować tylko raz i wybrać:

– projekt inwestycyjny duży,

– 3 projekty inwestycyjne małe,

– 4 projekty nieinwestycyjne,

– 2 projekty „zielone”.

 Swój głos potwierdza się kodem aktywacyjnym, który zostaje wysłany w formie sms na podany przez głosującego numer telefonu. Po wpisaniu kody w specjalny formularz na stronie, głos zostanie zarejestrowany.

Uwaga!

Jeśli nie masz internetu, skorzystaj ze specjalnych punktów np. w Klubach Seniora, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej czy budynkach Urzędu Miasta.