Opis:

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na jubileusz 25-lecia Teatru „Pegaz”. W programie premiera sztuki „Gonitwa uczuć w aktorstwie i rzeczywistości”. Autor i reżyseria Andrzej Skorupski W części oficjalnej wyświetlony zostanie reportaż o Teatrze „Pegaz” a w krótkich etiudach wystąpią zawodowi aktorzy, którzy kiedyś zaczynali w teatrze „Pegaz”.

Sztuka „Gonitwa uczuć w aktorstwie i rzeczywistości” porusza szeroko rozumiany problem miłości występujący wśród młodych ludzi, rozpatrywany w kontekście życia społecznego i panujących poglądów estetyczno-egzystencjalnych, gdzie marketing miłosny połączony z relatywizmem etycznym jest obecny w stosunkach międzyludzkich. Spektakl jest dynamiczny, składający się z kilku fabuł, ubarwiony piosenkami i tańcem. Sytuacje i sceny zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale nie brakuje momentów pogłębionej analizy osobowości człowieka.

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.