Grafika baletu "Jezioro łabędzie" w wykonaniu Grand Kiev Ballet. Na niebieskim tle po prawej stronie zdjęcie pary w strojach baletowych. Mężczyzna trzyma kobietę za ręce, ta wychyla się do przodu, jednocześnie podnosząc nogę wysoko do góry do tyłu. Kobieta stoi na czubkach palców. Ma na sobie baletową białą spódnicę. Mężczyzna - ciemną dopasowaną ozdobną koszulę z haftem i białe dopasowane spodnie. Po lewej stronie napis: 25 lipca Kieleckie Centrum Kultury, Kielce. Poniżej: Jezioro Łabędzie Grand Kiev Ballet, oraz Gwiazdy baletu klasycznego: Kateryna Kukhar, prima ballerina Opery Narodowej Ukrainy, Aleksander Stoyanov, główny tancerz Opery Narodowej Ukrainy.

Komunikat

Spektakl „Grand Kiev Ballet – Jezioro Łabędzie” z dnia 25 lipca 2022 roku został odwołany.

Zwrot pieniędzy za bilety zostanie wykonany tą samą drogą, którą została dokonana płatność. Bilety zakupione w kasie KCK należy zwrócić osobiście.

Wstęp

Grand Kiev Ballet, rozpoczął swoją działalność koncertową w 2014 roku od trasy koncertowej po Francji, która nosiła tytuł „gwiazdy światowego Baletu” ponad 35 koncertów galowych w ciągu półtora miesiąca!. Po udanej ofercie na rynku baletowym pojawiło się wiele ofert koncertowych na całym świecie. Ameryka, Chiny, Hiszpania, Holandia, Polska, Norwegia, Belgia i wiele innych.

W repertuarze firmy prawie cały klasyczny repertuar „Jezioro łabędzie”,” Dziadek do orzechów”,” Don Kichot”,” Gisele”,”Królewna Śnieżka”…. Dekoracje i kostiumy są tworzone przez najlepszych rzemieślników z Kijowa z Opery Narodowej Ukrainy.

Dyrektor i solista-Grand Kiev Ballet, artysta ludowy Ukrainy Oleksandr Stojanow. Wraz z żoną Primą ballerina Katarzyną Kuchar nadal ze swoim zespołem podbijają światowy rynek sztuki baletowej.

Cała Kijowska trupa składa się z uznanych mistrzów baletu klasycznego o najwyższym poziomie światowej klasy umiejętności wykonawczych.
Ekaterina Kuchar i Alexander Stojanov są jedną z najbardziej znanych par baletu klasycznego. Ich duet jest zawsze perfekcyjny. Krucha jak statuetka Katarzyna i emocjonalny, latający po scenie Aleksander. Ich Para taneczna jest kochana za ryzykowne i łatwe wsparcie oraz prawdziwe emocje, które dają na scenie.

Ekaterina Kuchar-Prima ballerina Opery Narodowej Ukrainy, artystka ludowa Ukrainy, laureatka międzynarodowych konkursów. Jest zapraszana do tańca na najlepsze sceny baletowe na świecie. Ekaterina jest ballerina ze specjalnym pismem, stylem, który potrafi przekazać nie tylko tekst taneczny, ale także głębokie doświadczenia swojego bohatera za pomocą swojego ciała i dramatycznego talentu.
Aleksander Stojanów-Główny tancerz baletu Opery Narodowej Ukrainy, artysta ludowy Ukrainy, laureat międzynarodowych konkursów. Jest motorem współczesnego baletu, rozwija prawdziwą sztukę wysoką. Jego łatwy skok, technika i emocjonalność sprawiły, że stał się ulubieńcem wielu fanów sztuki baletowej.

O spektaklu

„Jezioro łabędzie” to światowy balet, który od ponad 100 lat zachowuje swój prymat w sercach widzów. Jako symbol ten spektakl wielu ludzi kojarzy się ze sztuką baletową. Dziś „Jezioro łabędzie” jest ozdobą w repertuarze prawie wszystkich głównych teatrów na świecie.

Balet powstał na podstawie starożytnej Niemieckiej legendy opowiadającej o pięknej księżniczce Odette, którą czarownik Rothbart zamienił w łabędzia swoją klątwą. Jest to mistyczna historia opowiedziana pod motywami genialnej muzyki Piotra Czajkowskiego i oparta na kontrastach walki światła i ciemności, Odette z Odylia. Gdzie dobro triumfuje nad złem.

Więcej informacji

https://biletnakoncert.com/pl/koncertpl-balet-kielce/

https://www.facebook.com/events/525180282559574/

Wideo

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.