Przyszli zawodowcy na scenie

Marcel Sabat, Karol Czajkowski i Michał Bałaga – byli aktorzy Teatru Pegaz, a teraz zawodowcy, grający na deskach polskich teatrów i estrady wystąpią w krótkich etiudach przed spektaklem autorskiego  teatru Andrzeja Skorupskiego „Historie na rozstaju dróg”.

Teatr Pegaz działa już w Kieleckim Centrum Kultury od 25 lat. Tworzą go młodzi aktorzy i aktorki, którzy marzą o karierze scenicznej i szlifują swoje rzemiosło. Spektakle zwykle opowiadają o dylematach i młodych ludzi. Planach, które nie zawsze da się zrealizować, miłościach, które nie zawsze kończą się na ślubnym kobiercu. O wyrachowaniu, nieszczerości, złamanych sercach i wyborze drogi życiowej, często krętej i usianej przeszkodami. Nie inaczej będzie w „Historiach na rozstaju dróg”.

Wyjątkowy wieczór uświetnią zawodowi aktorzy. Ci, który udało się zrobić karierę, a zaczynali właśnie w Teatrze Pegaz. W Kielcach pojawi się Marcel Sabat, aktor znany m.in. z „Kamieni na szaniec” czy „Kamerdynera” oraz uczestnik jednej z edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.  Pojawi się także Karol Czajkowski, znany z seriali „Kruk”, „Kryptonim Polska”, „Planety Singli” czy „Dnia Matki”. Nie zabraknie Michała Bałagi, aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Spektakl jest częścią realizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury projektu dofinansowanego z programu „Edukacja kulturalna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Członkowie Teatru Pegaz wzięli także udział w warsztatach teatralnych i konsultacjach reżyserskich, które przeprowadził reżyser Paweł Miśkiewicz. Kwota dofinansowania to 27 tysięcy złotych. Wkład własny wynosi 6 750 złotych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z lewej strony biały ożeł z żóltą koroną i łapami zakończonymi pazurami, wyglądający jak polskie godło. Obok napis: nazwa ministerstwa. Pod spodem pozioma kreska w kolorze biało-czerwony przypominająca polską flagę.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.