Grafika. Plakat spotkania z Anna Dereszowską pod tytułem "Różnimy się pięknie. W lewej części grafiki zdjęcie pięknej kobiety o niebieskich oczach, długich włosach brązowych z grzywką na czole. To Anna Dereszowska. Poniżej napisy: Spotkanie Anna Dereszowska. Finansowanie w ramach projektu "Kultura bez barier". 11 maja godzina 18. Mała Scena KCK. Spotkanie tłumaczone na PJM. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie KCK i impresariacie od 4 maja 2023.

Inności trzeba pomóc. Spotkanie z Anną Dereszowską

Jeśli się w coś angażuję, robię to całym sercem – powiedziała w  wywiadzie dla magazynu „Viva” znana aktorka teatralna, serialowa i filmowa Anna Dereszowska. Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, będzie gościem kolejnego spotkania „Różnimy się pięknie” w projekcie „Nic nie stoi na przeszkodzie” w Kieleckim Centrum Kultury.

Anna Dereszowska to nie tylko aktorka, ale, i wokalistka. Jej głos znają wielbiciele audiobooków i dzieci, które kochają animacje z dubbingiem. Właśnie możemy ją oglądać w serialu „Lulu”, gdzie gra kobietę przy mężu, która po rozstaniu próbuje ułożyć sobie życie na nowo.  Znamy ją także m.in. z roli w serialach:  „Złotopolscy”, „Komisarz mama” czy „Twierdza szyfrów”. Grała w „Rojście”, „Pittbullu” i „Odwróconych”. Zwykle silne i odważne kobiety.  Marzy o trudnej, dramatycznej roli.

Dla tych, co mają trudniej

Aktorka o nietuzinkowej urodzie jest wrażliwa na potrzeby innych. Od lat promuje rodzicielstwo zastępcze realizowane przez Stowarzyszenie  SOS Wioski Dziecięce. Dba także o zdrowie i dobrostan kobiet, współpracując z organizacją Kwiat Kobiecości. Kilka lat temu była także ambasadorką fundacji Avalon, wzmacniającą osoby z niepełnosprawnościami w realizacji swoich planów, marzeń zwłaszcza w sferze sportowej. Włączyła się także w kampanię promującą tolerancję i walczącą ze stereotypami i dyskryminacją. Bo ważne jest, by  dostrzec tych, którzy mają trudniej i wyciągnąć do nich rękę. –  Dzieci i młodzież to nasze lustro, bo one nie rodzą się z uprzedzeniami, tylko te uprzedzenia pojawiają się, ponieważ w domu czy od rówieśników słyszą różne komentarze. To od nas nasze dzieci niestety uczą się nietolerancji, więc bądźmy bardzo uważni na to, w jaki sposób rozmawiamy, w jaki sposób komentujemy – tłumaczyła mediom w listopadzie ubiegłego roku.

Szczera i odważna

Dereszowska znana jest m.in. z ciętego języka i z tego, że nie boi się mówić tego, co myśli. Zwraca uwagę na szklany sufit i trudności, z jakimi muszą zmagać się kobiety wychowujące dzieci. – Borykanie się z problemami wychowania dziecka z niepełnosprawnością w Polsce to moim zdaniem jeden z głównych powodów, dla których Polki zastanawiają się czy w ogóle zostać mamami – tłumaczyła kilka lat temu.

Jako jedna z pierwszych znanych i lubianych przyznała się do korzystania z terapii psychologicznej i korzyściach, jakie dzięki temu udało się jej osiągnąć. Ma trójkę dzieci. Jak sama mówi wychowuje je na osoby świadome, silne, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy zaakceptują każdą inność.

O uzależnieniu od pomagania i koniecznej wiarygodności w działalności charytatywnej opowie prowadzącej spotkanie Aleksandrze Niemczyk. Spotkanie „Różnimy się pięknie” odbędzie się 11 maja o godz. 18 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Spotkanie będzie tłumaczone na PJM, więc zapraszamy wszystkich, także osoby z niepełnosprawnością słuchu. Tłumaczka: Anna Kwiatkowska Fundacja Żuraw.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.