Data publikacji: 07 III 2024
Zdjęcie. Uśmiechnięta blondynka trzyma lewą ręką mikrofon przyczepiony do statywu. Odwraca się w bok i serdecznie się uśmiecha.

Katarzyna Żak zaśpiewała na Małej SCenie KCK piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Podczas recitalu zabrzmiały najbardziej znane i lubiane piosenki Wojciecha Młynarskiego, które mają swoje wyjątkowe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Katarzyna Żak zaśpiewała je w nowych aranżacjach. Usłyszeliśmy m.in. „Kocham Cię życie”, „Nie ma jak u Mamy”, „Po co babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach”, „Piosenkę Starych Kochanków”, „Ogrzej mnie”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”. Na scenie towarzyszyli jej będą muzycy:  Hadrian Filip Tabęcki na pianinie, gitarzysta Piotr Malicki , grający na akordeonie Bartłomiej Krauz i Wiktor Cisło na gitarze basowej.

Koncert Katarzyny Żak „Młynarski – kocham Cię życie” to idealna propozycja dla tych, którzy mistrza słowa doskonale znają, a „Jeszcze w zielone gramy”, „Niedzielę na Głównym” czy „W Polskę idziemy” nucą i recytują z pamięci. Młynarski jest nazywany wieszczem polskiej piosenki, a swoją satyrą trafiał celnie, w dowcipny sposób opisując ludzi, emocje i codzienną szarzyznę PRL-u. Talentu – a zwłaszcza umiejętności rymowania – zazdrościła mu nawet Agnieszka Osiecka. Koncert, w którym wystąpiła Katarzyna Żak był doskonałą okazją, by poznać jednego z najwybitniejszych poetów polskiej piosenki, zanurzyć się w jego teksty i obejrzeć jubilerskie, kunsztowne, czasami mocno zaskakujące skojarzenia i połączenia słów czy obrazów.

Katarzyna Żak – oficjalny profil