Data publikacji: 06 I 2024
Zdjęcie. Kieleckie Kolędowanie. Duża SCena KCK z wszystkimi wykonawcami koncertu.

Kieleckie Kolędowanie połączyło pokolenia. Profesjonalne chóry, wokaliści i… kielczanie zaśpiewali wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. W Święto Trzech Króli Kieleckie Centrum Kultury rozbrzmiewało świąteczną muzyką.

Kieleckie Kolędowanie sprawiło, że Duża Scena KCK była wypełniona po brzegi. Na scenie swoje siły połączyły miejskie znane i lubiane chóry, amatorzy, uczniowie i seniorzy pod wodzą muzycznych animatorów. Na widowni pojawiły się rodziny z dziećmi, babcie, dziadkowie, wszyscy Ci, którzy w ten dzień mieli ochotę na duża porcję świątecznego śpiewania.

Kieleckie Kolędowanie rozpoczęła premiera „Kieleckiej Kolędy”, którą napisał tajemniczy kielczanin. Na melodię „Oj maluśki, maluśki” zaśpiewała ją dyrektor KCK Agata Klimczak-Kołakowska. Widzowie dostali śpiewniki, by móc towarzyszyć wyjątkowej wokalistce, chórom i wszystkim występującym na scenie artystom. Niespodzianką w książeczkach był przepis na szczodraki – polskie tradycyjne bułki na Trzech Króli. Dodatkowo goście wydarzenia mogli przeczytać w nich o tradycjach związanych z  kolędowaniem.

Wokalistom akompaniował Michał Kopeć. Na scenie zaprezentowali się: chór Antidotum, dzieci z chóru Mała Fermata oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego, seniorzy z Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad czasem”, a także instruktorzy Centrum Muzyki Empire. Pod przewodnictwem muzycznym dyrygentki Ewy Robak, muzycy przenieśli gości w klimat świętowania.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.