Grafika spektaklu. "Kochane pieniążki". Napis to białe duże litery, umieszczone w kształcie czerwonej walizki. Nad nią czerwony napis: Teatr Capitol. Poniżej 16 niewielkich zdjęć portretowych aktorów. W centralnej części większe zdjęcie mężczyzny z zaczeską nad czołem, w ciemnej marynarce. Przed sobą mężczyzna trzyma otwartą walizkę wypełnioną pieniędzmi. Mężczyzna uśmiecha się.

KOCHANE PIENIĄŻKI (Funny Money) – spektakl komediowy w reżyserii Jerzego Bończaka

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki” podejmuje więc szybką decyzję. W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan!

Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu… Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś z kim lepiej nie zadzierać… I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja…

Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi.

OBSADA:

JEAN: Anna Korcz
BETTY: Alżbeta Lenska / Andżelika Piechowiak
HENRY: Tomasz Schimscheiner / Wojciech Wysocki
VIC: Mikołaj Krawczyk / Lesław Żurek
BILL: Waldemar Obłoza / Andrzej Popiel
SLATER: Robert Wabich / Robert Moskwa
DAVENPORT: Aleksander Machalica / Marcin Troński
PIESZY: Sebastian Konrad / Hiroaki Murakami

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.