Grafika. Plakat koncertu zespołu LEmON. Na czarnym tle białe napisy: LemON, 14 lutego 2023, godz. 20. Duża Scena KCK Bilety 100/120 złotych. Obok zdjęcie zespołu.

Walentynki z Igorem Herbutem i zespołem LemON

Zespół powstał spontanicznie i trochę przypadkiem podczas eliminacji do telewizyjnego show „Must Be the Music” i na dodatek zwyciężył w 3. edycji tego programu.  Grupa LemON założona przez Igora Herbuta wystąpi na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w Walentynki.

Choć nazwa zespołu  kojarzy się z cytryną, w rzeczywistości jest łemkowsko-angielską zbitką słowną. Lem – to sylaba ze słowa Łemkowszczyzna, on – angielskie „włącz”. Zespół ma na swoim koncie 4 płyty, wszystkie okryte platyną lub złotem. Przeżyli także wielki kryzys artystyczny, z którego już się podnieśli i nagrywają piąty album. Singiel „Ptaki” jest już dostępny. W międzyczasie Herbut nagrał swój solowy „Chrust”, na który zaprosił muzyków z zespołu LeomON. Jest zdania, że ta solowa płyta pozwoliła mu pokazać, jakim artystą jest naprawdę. W ubiegłym roku zespół wyruszył w trasę jubileuszową, podczas której świętowali 10. urodziny zespołu pod hasłem „Żadnego końca świata nie będzie”.

Grają charakterystyczną muzykę, przyprawiona interesującym, chrypiącym wokalem Herbuta i inteligentnymi, mocno emocjonalnymi tekstami. – Wierzę w to, że ludzie przychodzą na nasze koncerty, żeby w jakiś sposób się podbudować, wzmocnić, wziąć dla siebie coś pozytywnego. Nie powinniśmy nasiąkać tym złem, które dzieje się wokół. Trzeba dbać o dobrej myśli, nie dać się zdołować i przytłoczyć. Najpierw sami musimy stać się silni, żeby tą siłą dzielić się dalej tłumaczył wokalista dziennikarzowi portalu Onet Michałowi Misiorkowi.

Jeśli chcecie poczuć tę energię, wybierzcie się na koncert.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.