Grafika. Plakat spektaklu "Lokator" Studia Pantomimy Praca w toku. Na biało niebieskim tle rysunek starej walizki, na której narysowano okna. Dzięki temu walizka przypomina blok lub kamienicę. Walizkę obejmują zielonkawe dłonie z ogromnymi pazurami. Po prawej stronie napis: "Lokator" 25 maja godz. 18. Mała SCena KCK. Wstęp wolny.

Nie widzieliście? Nadarza się okazja, by ponownie zobaczyć najnowszy spektakl  „Lokator” w wykonaniu Studia Pantomimy „Praca w toku”.

Spektakl to opowieść o zwykłym szarym człowieku. Jest samotny, jego jedynym pocieszycielem jest pluszowy miś. Wprowadza się zadowolony do niewielkiego mieszkania. Wreszcie ma spokój. Okazuje się , że kiedy go nie ma, dom wcale nie jest pusty. Mieszka w nim naprawdę wiele postaci. Kim są? I dlaczego lokatorowi robią psikusy i go straszą? Mszczą się czy nudzą? Wykurzą lokatora czy się z nim zaprzyjaźnią?

Studio Pantomimy „Praca w toku” działa w Kieleckim Centrum Kultury już od 4 lat. Trzon zespołu nie zmienił się od początku. Dzieciaki rosną i dorastają, szlifując swoje umiejętności pod okiem aktorki Ewy Lubacz.  Potrafią coraz więcej i coraz lepiej radzą sobie z teatrem bez słów. Mają za sobą kilka spektakli  (etiudy świąteczne, „Miasteczko”) i występów plenerowych, m.in. na Nocy Muzeów w Muzeum Zabawek i Zabawy w ubiegłym roku.  Odbyli warsztaty mistrzowskie z Bartłomiejem Ostapczukiem, szefem warszawskiego Centrum Pantomimy.

Scenariusz „Lokatora” napisała Ewa Lubacz. Ona odpowiada także za reżyserię spektaklu. Tym razem Agnieszka i  Marysia Kaniewskie, Maja Majcherczyk, Paulina Bilska, Marianna Furmańczyk, Mateusz Lipiński i Danylo Korniichuk, pokażą prawdziwy horror. Jest się czego bać!

Wstęp wolny

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.