Data publikacji: 26 IV 2024
Zdjęcie. Grupa Studia pantomimy Praca w toku - siedmioro dzieci w czerwonych podkoszulkach pozuje do zdjęcia. Przed nimi na krzesłach siedzą dwie kobiety. Młodsza i szczuplejsza uśmiecha się do obiektywu. To Ewa Lubacz, opiekunka grupy. Obok ubrana na czarno z bordowym kapeluszem na głowie siedzi koordynatorka grupy Agnieszka Kozłowska-Piasta.

To już naprawdę doświadczony zespół. Studio Pantomimy „Praca w toku” działa w Kieleckim Centrum Kultury już od 4 lat. Właśnie pokazali nową premierę – spektakl „Lokator”.

Trzon zespołu nie zmienił się od początku. Dzieciaki rosną i dorastają, szlifując swoje umiejętności pod okiem aktorki Ewy Lubacz.  Pantomima nie ma dla nich tajemnic. Potrafią coraz więcej i coraz lepiej radzą sobie z teatrem bez słów. Mają za sobą kilka spektakli  (etiudy świąteczne, „Miasteczko”) i występów plenerowych, m.in. na Nocy Muzeów w Muzeum Zabawek i Zabawy w ubiegłym roku.  Odbyli warsztaty mistrzowskie z Bartłomiejem Ostapczukiem, szefem warszawskiego Centrum Pantomimy. Pojechali także do Warszawy podglądać mistrza w spektaklu  „Pan i Pani O!”.  Od ładnych kilku miesięcy pracowali nad swoim przedstawieniem. Scenariusz napisała Ewa Lubacz. Ona odpowiada także za reżyserię spektaklu. Tym razem Agnieszka i  Marysia Kaniewskie, Maja Majcherczyk, Paulina Bilska, Marianna Furmańczyk, Mateusz Lipiński i Danylo Korniichuk, pokazali prawdziwy horror. Pantomima, w której jest się czego bać!

Zwykły, przeciętny samotny człowiek, którego jedynym pocieszycielem jest pluszowy miś wynajmuje niewielkie mieszkanko. Wprowadza się zadowolony, bo to lokal idealnie skrojony dla niego. Jest cisza, spokój i ukochane przez niego radio. Codziennie wstaje idzie do pracy, wraca, a potem idzie spać. Okazuje się jednak, że kiedy go nie ma, dom wcale nie jest pusty. Mieszka w nim naprawdę wiele postaci. Kim są? I dlaczego lokatorowi robią psikusy i go straszą? Mszczą się czy nudzą? Wykurzą lokatora czy się z nim zaprzyjaźnią?

Studio Pantomimy „Praca w toku”

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.