Data publikacji: 13 I 2022
Zdjęcie. Pomarańczowy miś wykonany z plasteliny zrywa kwiatek. To kadr z filmu animowanego przygotowanego w pracowni plastycznej KCK.

Jeśli marzy Ci się Oscar za reżyserię lub nie można oderwać Cię od kanałów z kreskówkami, te zajęcia są dla Ciebie. Podczas Zimowej Małej Akademii Sztuk Pięknych w Kieleckim Centrum Kultury mali warsztatowicze (dzieci i młodzież od lat 7) samodzielnie nakręcą film animowany.

Dzieciaki razem wymyślą krótki scenariusz, przygotują scenografię i lalki, a potem nakręcą film. Zajęcia odbędą się w dniach od 17 do 21 stycznia w godz. 10-14. Koszt udziału w zajęciach: 200 zł od dziecka. Maksymalna liczba osób w grupie – 12. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 788 858 878 lub mailowo na adres: edukacja@kck.com.pl

Z kolei młodzież zainteresowana sztuką teatru powinna zajrzeć na otwarte zajęcia Teatru Pegaz. Warsztaty zaplanowano na dni: 17, 19, 24 i 26 stycznia w godz. 11-13. Zajęcia pod okiem założyciela, reżysera teatru  Andrzeja Skorupskiego odbywać się będą w sali prób (nr 219) na 3. piętrze Kieleckiego Centrum Kultury  (wejście od ul. Winnickiej). Warsztaty są bezpłatne.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.