Data publikacji: 30 III 2022
Grafika. W tle zdjęcie pędzli stojących w kubku na stole. Na pierwszym planie: czerwona ramka z napisem: Program dotacyjny "Kultura dostępna". Wyniki naboru.

„Projekt: Empatia” to nasz trzecie zadanie edukacyjne, które zdobyło uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura dostępna”. To również trzeci raz, kiedy łączymy osoby z niepełnosprawnościami z w pełni sprawnymi.

W tym roku połączymy siły dzieci niepełnosprawnych z Teatrzyku MIMO TO skupionego przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach z działającą w KCK już drugi rok ekipą studia pantomimy „Praca w toku”. Efektem tej współpracy będą warsztaty pantomimy i teatralno-muzyczne, zajęcia kreatywne z improwizacji ruchowej inspirowanej muzyką. Wartością nadrzędną projektu jest zbudowanie partnerstwa, wzajemnej relacji między dziećmi i zrozumienia swoich barier i ograniczeń. Finałem będzie profesjonalnie wyreżyserowany spektakl, z bogatą scenografią i specjalnie do niego napisaną muzyką. Tym razem otrzymaliśmy od ministerstwa na ten cel 20 tysięcy złotych dofinansowania, a w sumie na działania projektowe i rozbudowę infrastruktury już 270 tysięcy złotych, a czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych konkursów z naszymi wnioskami. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że tak jak w poprzednich latach nie zawiedziemy oczekiwań.
grafika: www.nck.pl

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.