Data publikacji: 13 XI 2023
Grafika. Plakat Salonu Kobiet. w centralnej części duże zdjęcie uśmiechniętego krótko obciętego szczupłego mężczyzny z tatuażami na szyi i dłoni. To Gość spotkania Marcin Józefaciuk. Na dole napis 19 listopada 2023, godz. 17. Galeria Sztuki Współczesnej Winda, Kieleckie Centrum Kultury. Bilety 20 zł.

Marcin Józefaciuk niestandardowy nauczyciel z pasją i prowadzący program w TVN „Nastolatki rządzą kasą” będzie gościem spotkania z cyklu Salon Kobiet w Galerii Winda Kieleckiego Centrum Kultury.

Zamiast w gabinecie, kiedyś dyrektora, a potem wicedyrektora szkoły, Marcin Józefaciuk wolał spędzać czas z uczniami. Czekał na nich z kawą przy wejściu i się witał. – Jedni wolą żółwika, inni piątkę albo przytulenie. Czasem chcą porozmawiać – opowiadał dziennikarce „Gazety Wyborczej” Agnieszce Urazińskiej.

Gdy okazało się, że jako dyrektor szkoły ma trudności ze znalezieniem nauczycieli jakiegoś przedmiotu, szedł na studia podyplomowe i zdobywał uprawnienia. Zaczął od języka angielskiego. Teraz może być także nauczycielem m.in. fizyki czy języka polskiego dla obcokrajowców, w sumie aż siedmiu przedmiotów.

Józefaciuk jest także zagorzałym społecznikiem, ultramaratończykiem i rekordzistą Guinnessa w biegu na bieżni w 7 dni. Mówi po niemiecku, ukraińsku i japońsku. Kocha japońską mangę. Jest rozpoznawany, bo ma dużo widocznych tatuaży. Jako prowadzący program w TVN „Nastolatki rządzą kasą” wspierał nastolatki i rodziny podczas miesiąca, w którym cały budżet domowy przekazany był w ręce młodych ludzi.

Od podszewki zna pokolenie Z. Wie, z czym się mierzą, czego nie akceptują i jak różnią się od ludzi starszych od siebie. Wie także o ich problemach: kompleksach, braku celu w życiu czy narastających frustracjach i depresjach, które dla wielu z nich kończą się próbami samobójczymi. Mimo pasji, swoją pedagogiczną aktywność będzie musiał trochę ograniczyć. Został posłem na Sejm X kadencji. Wierzy, że będzie mógł zrobić coś dobrego dla polskiej oświaty, choć nie marzy o stołku ministra. Uważa, że nie zna się na polityce, a jeśli trochę mu „odbije”, jego młodzież natychmiast postawi go do pionu.

Marcin Józefaciuk spotka się z kielczanami w niedzielę 19 listopada o godz. 17 w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” Kieleckiego Centrum Kultury. Spotkanie Salonu Kobiet poprowadzi Magdalena Fudala. Bilety wstępu kosztują 20 złotych. Można je kupić w kasie KCK lub na kck.bilety24.pl

Zobacz oficjalny profil nauczyciela.

Zajrzyj na stronę wydarzenia

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.