Grafika. Plakat spektaklu Sławomir Mrożek "Czekoladki dla Prezesa" Teatr bez Suflera. Na białym tle nieregularna limonkowa wycinanka. Na niej, jakby wycięte ze starej gazety biurko oparte na kawałkach czekolady czarno-białe. Po lewej stronie napis" Czekoladki dla prezesa" 11 kwietnia godz. 18. Mała Scena KCK. Wstęp wolny.

Na emeryturze mogą wszystko, nawet obśmiewać urzędnicze absurdy. Teatr bez Suflera działający przy Kieleckim Centrum Kultury zaprasza na swoją pierwszą premierę, „Czekoladki dla Prezesa” Sławomira Mrożka.

Niektórzy z nas je pamiętają z czasów PRL, podobnie jak grający w teatrze aktorzy.  Niektórzy poznają je teraz, w nowej demokratycznej Polsce. Nonsensy biurowe są twarde jak skała i żadna zmiana ustroju im niestraszna. Wiele z nich przeżyliśmy na własnej skórze.  Dlatego opowiadania Mrożka są aktualne także i dziś. Dziwaczne procedury, pozbawione logiki zachowania, absurdalne polecenia i atmosfera podległości, bo przełożony czy pani w urzędzie przecież wiedzą lepiej.  Znacie to? To posłuchajcie w nowej wersji.

Co można zrobić z grochem w uchu? Jak potępić się z cała stanowczością i nieźle na tym zarobić?  Jak swoją pozycją zawalczyć o śledzika w śmietanie? Do czego przydaje się brak znajomości języków obcych? I na co urzędnikowi kapelusz? Chcecie się dowiedzieć i przy tym nieźle się uśmiać? Koniecznie pojawcie się na przedstawieniu.

Przed Wami wystąpi siedmioro aktorów, którzy działają w Teatrze bez Suflera. To emeryci, ale nie tylko. Zajęcia prowadzi aktorka kieleckiego Kubusia Jolanta Kęćko. Ona także opracowała scenariusz, wybierając co ciekawsze i bardziej dziwaczne opowieści z życia spółdzielni napisane przez mistrza absurdu Sławomira Mrożka. Jolanta Kęćko także reżyseruje sztukę. – Korzystam z zasobów i talentów ekipy. A te są praktycznie nieograniczone. Zaskakują mnie na każdym kroku – wyjaśnia aktorka. To zespół przygotował sobie kostiumy. Konsultował także rekwizyty i elementy dekoracji.
Ekipa bardzo się ze sobą zżyła. Spędzają razem czas także po zajęciach i pomagają sobie nawzajem.

W spektaklu wystąpią: Renata Chiberska, Zofia Franczak, Elżbieta Goworek, Barbara Olszowy, Iwona Strzałkowska, Monika Zająć-Wrotniak i Zygmunt Wiśniewski. Scenografię i kostiumy opracował sam zespół.

Premiera spektaklu „Czekoladki dla Prezesa” 11 kwietnia o godz. 18 na Małej Scenie KCK. Wstęp wolny.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.