Data publikacji: 24 VI 2022
Zdjęcie. Dwaj mężczyźni w marynarkach i jasnych koszulach. W dłoniach trzymają bukiety kwiatów. To Robert Wieczorek - szef impresariatu KCK i Andrzej Skorupski, szef Teatru Pegaz podczas wręczania nagród kulturalnych miasta Kielce.

24 czerwca na Dużej Scenie KCK prezydent Kielc Bogdan Wenta wręczył nagrody wyróżnionym za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Jesteśmy szczególnie dumni, że w tym zacnym gronie znaleźli się nasi dwaj koledzy: Andrzej Skorupski i Robert Wieczorek , którzy odebrali nagrody III stopnia. Andrzej prowadzi w KCK Teatr Pegaz, wokół którego skupia młodych ludzi zainteresowanych sztuką aktorską. Wielu z nich gra obecnie w filmach i na deskach teatrów w całej Polsce. Może godzinami opowiadać o swojej największej pasji, o teatrze. W tym roku Teatr Pegaz obchodzi jubileusz 25 lat działalności. Robert – scenarzysta, poeta, filmoznawca, na co dzień kieruje pracą impresariatu w KCK. Zbyt skromny, by opowiadać o sobie i swojej tytanicznej pracy, ale można go słuchać do białego rana. Jego ukochanym „dzieckiem” jest Festiwal Form Dokumentalnych NURT . Gratulujemy Panowie!

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.