Data publikacji: 02 VI 2024
Zdjęcie. Szczupła blondynka wręcza torbę prezentową starszemu mężczyźnie w białej koszuli i słomkowym kapeluszu z rondem na głowie.

Kapela Kazimierza Marcinka z Kolbuszowej zdobyła I miejsce w I Festiwalu „Etnotygiel”. Nagrodę, ufundowaną przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA S.A., o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych, wręczyła dyrektor Kieleckiego centrum Kultury Agata Klimczak-Kołakowska wraz z jury.

Drugie miejsce i Nagrodę Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Jarubasa w wysokości 1,5 tysiąca złotych otrzymał Zespół Ludowy „Żeromszczyzna” z Kielc, a trzecie miejsce i Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik, w wysokości 1 tysiąca złotych przekazaliśmy Zespołowi Pieśni i Tańca ze Strawczynka. Ponadto jury postanowiło przyznać dwa pozaregulaminowe wyróżnienia dyrekcji Kieleckiego Centrum Kultury dla Kapeli „Rosiejowienie” ze Skalbmierza oraz dla „Gędziego Chóru” z Kapkazów.

Przed finałem swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali kucharze z restauracji Da Vinci w Podzamczu pod Chęcinami, przygotowując barszcz z pokrzywy i perliczkę. Natomiast po uroczystości wręczenia nagród odbyły się warsztaty muzyczne dla laureatów z zespołem Tęgie Chłopy, który wystąpi na Dużej Scenie im. Wiesława Gołasa już o godzinie 18.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i uczestnikom, dziękujemy publiczności za to, że byliście z nami (często na przekór pogodzie). To były piękne, pokazujące wszystkie kolory ludowej muzyki i tradycji, dni.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.