Grafika. Plakat spektaklu "Nic się nie stało". W górnej części grafiki na beżowym tle zdjęcia aktorów: Pięciu mężczyzn i jednej kobiety. To w kolejności od góry: Michał Żurawski, Maciej Zakościelny, Marin Korcz, Jędrzej Hycnar, Zofia Zborowska-Wrona, Jakub Sasak. Poniżej zdjęcie mężczyzny z groźną miną i piłką w dłoni. To Piotr Głowacki. Poniżej w lewym dolnym rogu napis "Nic się nie stało". Po lewej stronie data: 28 października godz. 17. Duża Scena KCK. Bilety: 110, 120 i 140 zł.

NIC SIĘ NIE STAŁO to pełen euforii spektakl, z piłkarską premierą w tle, ze znakomitymi aktorami. Na scenie zobaczymy: Michała Żurawskiego/Michała Czerneckiego, Piotra Głowackiego, Macieja Zakościelnego/Jędrzeja Wieleckiego, Marcina Korcza, Jakuba Sasaka, Jędrzeja Hycnara i jedyna kobieta w tym męskim składzie Zofia Zborowska – Wrona/Paulina Chruściel.

Piłkarska opowieść jest pretekstem do przypomnienia uniwersalnych wartości, tak szczególnie dla każdego z nas, jak wspólnota, przyjaźń, honor, fair play, pasja, patriotyzm. NIC SIĘ NIE STAŁO to niezwykle zabawna, ale i poruszająca podróż, autorstwa Piotra Rowickiego, w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Piłka nożna jest niesamowitym fenomenem, jest naszym źródłem sportu narodowego! Każdy kto choć raz miał znaleźć się na trybunach stadionu piłkarskiego wie, że emocje zawsze sięgają zenitu. Kibicują wszyscy, od płci czy wieku. Wszyscy, kobiety, dzieci – wszyscy zjednoczeni! Moment głębokiego wzruszenia, gdy na stadionie rozbrzmiewają pierwsze słowa hymnu. Ekstatyczne wrażenia radości, niesamowite i nieporównywalne z zupełnie ekstremalnymi emocjami.

Obsada Kielce:

Ewa Pajor –  Paulina CHRUŚCIEL
Trenerzy: Michał ŻURAWSKI
Kazimierz Deyna –  Piotr GŁOWACKI
Emmanuel Olisadebe – Maciej ZAKOŚCIELNY
Robert Lewandowski –  Marcin KORCZ
Zbigniew Boniek – Jakub SASAK
Ernest Wilimowski – Jędrzej HYCNAR

Scenariusz – Piotr Rowicki
Reżyseria – Piotr Ratajczak
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł – Marcin Chlanda
Asystentka scenografa – Anna Kolanecka
Choreografia – Aneta Jankowska
Muzyka –  Piotr Aleksandrowicz

Spektakl  NIC SIĘ NIE STAŁO  powstało z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowemu bohaterowi polskich bohaterów – opowieścią o przebiegu i życiu piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramaty wydarzenia.

Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę,  Kazimierz Deyna  – geniusz środek pola, piłkarz wyklęty, podziwiany i znienawidzony, Zbigniew  Boniek  ze swoim „niepoprawnym” temperamentem, Emmanuel  Olisadebe,  nasz „biało – czerwono – czarny”, pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadr narodowych, Robert Lewandowski,  tytan pracy w drodze do sukcesu, czy  Ewa Pajor , prawdziwa gwiazda środkowoeuropejskiej piłki nożnej.

Legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy:  Kazimierz Górski, Jacek Gmoch czy Janusz Wójcik. Wszyscy kibice są także bohaterami show, pełni miłości, pragnienia, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało! Nie i oczywiście znając się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci!

Twórcy chcą tą opowieścią wspierać wszystkich wokół pasji, jaką jest piłka nożna, być aktywnym dla jej fanów, ale też zarazić tą historią tych nieprzekonanych.  

Premiera spektaklu odbyła się 11 listopada 2022 r.

Publiczność: 16+ 

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.