Data publikacji: 27 IV 2022
Zdjęcie. Dwie panie z Krajowego Towarzystwa na Rzecz Autyzmu. Jedna mówi i pokazuje dłoń ze złączonym palcem wskazującym i kciukiem.

Jak pomóc osobom ze spektrum autyzmu, by wizyta w Kieleckim Centrum Kultury była dla nich przyjemnością?

Pierwsze szkolenie w związku z powstającą w naszej placówce Niebieską Strefą za nami. Wiemy już, z czym osoby ze spektrum autyzmu mają trudności i jak możemy je wesprzeć. Z niecierpliwością czekamy na nasze tablice, które wskażą gościom drogę i pomogą nam w komunikacji. Stworzymy też przedprzewodnik. I już dziś dyskutowaliśmy o przyjaznych sensorycznie wydarzeniach i zajęciach. Dziękujemy Krajowemu Towarzystwu Autyzmu Oddział Kielce.

Niebieska Strefa jest odpowiedzią na niedostateczne dostosowanie przestrzeni kulturalno-publicznej do potrzeb osób w spektrum autyzmu, jak i również osób, które cierpią na zaburzenia społeczne, lękowe, może są po prostu nieśmiałe lub dla tych, którzy mają ochotę z tej formy alternatywnej komunikacji skorzystać. To pierwszy w Polsce, innowacyjny projekt wdrożenia systemów wsparcia, którego celem jest dostępność!

Projekt „Niebieska Strefa” jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.