Data publikacji: 04 III 2022
Grafika. Plakat konkursu Off Fashion. Na czarnym tle zielone i złote kwiaty - kalie. Spomiędzy kwiatów wygląda twarz pięknej młodej dziewczyny. Na dole napis: Życie jest piękne. Off Fashon. Poniżej 23 lipca 2022 godz. 19 .

Ostatnie lata nas nie rozpieszczają. Epidemia, wojny, kryzysy uchodźcze i klimatyczne.  Ale nawet w chwilach zwątpienia, musimy pamiętać że Zycie jest piękne. Stąd pomysł na hasło XXIII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion.

wyjaśnia dyrektor KCK Augustyna Nowacka.

Na projekty kolekcji (minimum 4 projekty ubiorów obejmujące: zdjęcia, szkice  własnych realizacji, ogólny opis kolekcji (źródła inspiracji, rodzaj wykorzystanych tkanin, dodatków, materiałów) czekamy do 8 maja.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, i tych debiutujących w świecie mody i tych już bardziej doświadczonych projektantów.

Należy je przysyłać na adres:

Kieleckie Centrum Kultury
plac Moniuszki 2 B
25-334 Kielce
z dopiskiem „Biuro Konkursu Off Fashion
lub pocztą elektroniczną na adres: info@offfashion.eu

Zgłoszone prace oceni Komisja Selekcyjna, wybierając 100 najlepszych projektów. Spośród nich 15 maja jury wybierze 30-35 najlepszych, które trafią do finału. Każdy z finalistów zaprezentuje swoje kolekcje podczas  gali finałowej. Zaplanowano ją na 23 lipca. To wtedy dowiemy się, czyje projekty okażą się najlepsze.

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10.000 zł (I miejsce), 8.000 zł (II miejsce) I 6.000 zł (III miejsce) oraz 3000 zł (nagroda publiczności). Swoje wyróżnienia przyznają także sponsorzy I partnerzy konkursu.

Off Fashion to konkurs który już na dobre zapisał się w kalendarzu imprez modowych w Polsce, właśnie ogłaszamy jego 23. edycję. Jury oceni kreatywność i nowatorstwo projektów, oryginalność stylizacji, wrażliwość artystyczną

wyjaśnia dyrektor Augustyna Nowacka i dodaje

Moda nie jest sztuką ale potrzebuje artysty żeby przetrwać. Piękno przynosi ukojenie, daje nadzieję, pomaga przetrwać trudne czasy. Mam nadzieję, że nasz konkurs pomoże nam na nowo zrozumieć, że “Życie jest piękne”

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.