Grafika. Plakat odsłonięcia napisu I love Kielce. W górnej części czerwona kurtyna spod której wyłania się napis. Poniżej: Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Odsłonięcie napisu I love Kielce. Minirecital Katarzyny Lisowskiej. 26 maja godz. 20:30. Plac przed Kieleckim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Co łączy Hollywood, Kuala Lumpur, Amsterdam i Kielce? Już niedługo także w naszym mieście stanie wielkoformatowy świecący, i uwaga! grający napis „I love Kielce”. Uroczystość odsłonięcia 12-metrowego napisu, w którym oprócz liter znajdzie się także miejsce na … serce i scyzoryk odbędzie się 26 maja o godz. 20:30. Imprezę uświetni recital Kasi Lisowskiej.

To realizacja wygranego projektu z budżetu obywatelskiego 2022. Jego pomysłodawcami i wnioskodawcami byli: Młodzieżowa Rada Miasta i Sebastian Michalski. Całość inwestycji realizowało Kieleckie Centrum Kultury

Wszystko już wiemy, a napis właśnie jest produkowany. Będzie miał 12 metrów długości i 2,2 m wysokości. Na dodatek serce  oraz scyzoryk, który zastąpi literę L, będą pełniły funkcję siedzisk.

opowiada dyrektor KCK Augustyna Nowacka

Gdy  się na nich usiądzie, przygrywać będzie muzyka. Nie byle jaka. Swoje aranżacje utworów Stanisława Moniuszki udostępni nam kielczanin, laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik. W końcu napis i Kieleckie Centrum Kultury znajdują się przy placu Stanisława Moniuszki.

dodaje wicedyrektor KCK Artur Wijata

Realizacja projektu pochłonie 150 tysięcy złotych. To jeden z małych projektów inwestycyjnych z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. – Mam nadzieję, że to miejsce stanie się punktem spotkań młodych i starszych ludzi. Takim sercem, w którym wszyscy będą chcieli się umawiać. W końcu to kielczanie zdecydowali, że taki napis jest potrzebny – dodaje dyrektor Augustyna Nowacka.

I love Kielce stanie się  także miejscem pamiątkowych zdjęć dla turystów. Ma świecić wieczorami i w nocy. Do aluminiowej konstrukcji, by nie generować wysokich rachunków, włożone zostaną oświetlenia niskonapięciowe LED. Moc oświetlenia będzie można regulować przy pomocy ściemniaczy. Napis zostanie solidnie wykonany z blachy, umocowany na betonowych bloczkach.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.