Data publikacji: 06 VI 2022
Zdjęcie. Konferencja prasowa zapowiadająca konkurs OFF Fashion. Przy stolikach siedzą od lewej: wiceprezydent Marcin Chlodnicki, dyrektor KCK Augustyna Nowacka, wicedyrektor KCK Artur Wijata.

– Jestem dumna, że OFF Fashion tworzą ludzie z Kielc, że wykorzystujemy przy produkcji tego wydarzenia potencjał mieszkańców naszego regionu – mówiła podczas konferencji prasowej dyrektor KCK Augustyna Nowacka. Gala finałowa XXIII Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion odbędzie się 23 lipca w Kieleckim Centrum Kultury.

Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia Miasta Kielce. Opowiadał o nim obecny na dzisiejszej konferencji prasowej w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki: Nie wyobrażamy sobie, żeby nie wesprzeć imprezy z taką tradycją i rangą w świecie mody. To jedno z najbardziej wartościowych wydarzeń w Kielcach, cenione także w  środowisku branżowym. Ma wyrobioną markę, jest rozpoznawalne w Polsce i poza granicami. Zgłaszają się także projektanci spoza kraju. Miasto Kielce wspiera konkurs finansowo, Kieleckie Centrum Kultury dba najwyższy poziom merytoryczny i organizacyjny.

Konferencja prasowa poświęcona była także gali finałowej i jej programowi, nowościach i zmianach w przebiegu konkursu (po raz kolejny półfinał przeprowadzono na podstawie zgłoszeń). Już wiadomo, że poziom jest wysoki. Do finału awansowało 37 projektantów. Wybrać nie było łatwo: – Ten konkurs bardzo się rozwinął. Od pewnego czasu nie zgłaszają się już osoby przypadkowe i poziom wszystkich projektantów, zwłaszcza w tym roku, jest bardzo wysoki. Jury miało wielki problem, żeby wyłonić finałową trzydziestkę siódemkę. Bardzo mnie cieszy, że dzisiaj to jest konkurs rozpoznawalny i zgłoszenia przysyłają profesjonaliści, co świadczy o randze wydarzenia – podsumował uczestniczący w obradach jury półfinałowego wicedyrektor KCK Artur Wijata.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.