Grafika. Plakat spektaklu. Na białym tle po prawej stronie stojąca książka w czarnej oprawie. Na brzegu książki w pionie nadrukowana biało-czarna klawiatura. Po lewej stronie napis: Pani Pylińska i sekret Chopina. przełożył Jan Nowak, reżyseria Robert Gliński, występują: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Kacper Kuszewski, Poniżej data: 19 maja godz. 18. Duża Scena KCK. Na dole napis: bilety 70 i 80 zł.

Zapraszamy Państwa na czarującą podróż do pięknego i zachwycającego Paryża! Młody Eryk uczy się grać na fortepianie utwory Chopina pod okiem wyjątkowej nauczycielki – Profesor Pylińskiej. Będzie sympatycznie, lekko, wzruszająco i z wdziękiem.

PANI PYLIŃSKA I SEKRET CHOPINA

19 maja – godz. 18:00

Duża Scena KCK

Lekcje gry na pianinie u ekscentrycznej Profesor Pylińskiej wciąż zaskakują młodego Eryka. Joanna Żółkowska ukazała swoją kreacją aktorską wyjątkowy koloryt Pani Pylińskiej. To dowcipna, ekscentryczna i mądra nauczycielka muzyki, która podaje swemu młodemu uczniowi – przyjacielowi (Kacper Kuszewski) sposób na życie i wskazuje mu odpowiednie drzwi, za którymi otworzy się przed nim szczęśliwa, spełniona przyszłość.

Po lekcjach z Panią Pylińską Eryk spędza czas z tajemniczą i piękną Aimée (Paulina Holtz), która uczy go, co to znaczy miłość.

Spektakl ma wyjątkową formę dzięki zderzeniu dwóch bardzo różnych postaci: ucznia i nauczycielki. Lekki, zabawny i intrygujący spektakl jest wzbogacony muzyką na żywo w wykonaniu Leny Ledoff.

Obsada: 

Joanna Żółkowska 

Paulina Holtz

Kacper Kuszewski 

utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta gra Lena Ledoff

Autor: Éric-Emmanuel Schmitt

Przekład: Jan Nowak 

Reżyseria: Robert Gliński 

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska 

Uwaga!

W piątek, 23 lutego, kasa KCK będzie czynna od godziny 18 do 20.