Data publikacji: 30 X 2023
Zdjęcie. Trójka ludzi siedzi za stołem przykrytym czarnym materiałem. W tle dwa manekiny ubrane w stroje szlacheckie. Nad nimi ekran, na którym widać tańczących ludzi. To konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu Świętokrzyskie Pienia w KCK.

Kieleckie Święto Wokalistyki Święto(krzyskie) Pienia było tematem konferencji prasowej w Kieleckim Centrum Kultury. Gościem specjalnym konferencji był Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Kielc.

Dyrektorka KCK Augustyna Nowacka za pośrednictwem mediów zaprosiła na niepowtarzalne muzyczne wieczory. Złożą się na nie dwa recitale wokalne i opera „Straszny Dwór”, natomiast szczegóły poszczególnych wydarzeń przedstawił kierownik impresariatu, Robert Wieczorek.

– Kielczanie nieczęsto mają okazję, by oglądać opery czy operetki. Dlatego bardzo się cieszymy, że dzięki naszemu projektowi, dofinansowanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyka” w wysokości 94 000 zł możemy zaoferować mieszkańcom naszego miasta solidną porcję dobrej muzyki poważnej. Na „Święto(krzyskie) Pienia warto przyjść , Bilety na operę kosztują tylko 50 zł, na recitale – 30 zł – zachęca Augustyna Nowacka.

Pierwszy koncert Kieleckiego Święta Wokalistki Święto(krzyskie) Pienia już w najbliższy piątek. Na Małej Scenie wystąpi Dionizy Wincenty Płaczkowski z recitalem „Tradycje i nowoczesność”. Następnie w niedzielę obejrzymy „Straszny dwór”, operę Stanisława Moniuszki w wykonaniu zespołu Teatru Wielkiego w Łodzi. Dzień później zaśpiewa Grzegorz Szostak (recital „Pokolenia”). Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 18:00. Bilety na te wydarzenia w cenach, odpowiednio: 30, 50 i 30 zł, dostępne są w kasie KCK lub n a platformie sprzedażowej Bilety24.pl.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.