Grafika Pikniku Ekologicznego 16 lipca godz. 13-17. Letnia Scena przy Kieleckim Centrum Kultury. Akcja Regeneracja. Kolorowe napisy umieszczone na tle w połowie wyglądającym jak tektura, w połowie - jak zmięta kartka papieru.

Już 16 lipca, w niedzielę, na scenie letniej Kieleckiego Centrum Kultury przy pl. Moniuszki 2b, odbędzie się piknik edukacyjny Akcji Re!Generacji. Chętne rodziny z dziećmi będą mogły całkowicie bezpłatnie spędzić na nim czas już od 13:00 i aż do 17:00. Największą atrakcją będzie wyjątkowy, musicalowy spektakl „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing”, który rozpocznie się punktualnie o 13:30. Aktorzy Teatru Katarynka pokażą dzieciom, jak mogą dbać o środowisko w swoich domach. To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki.

Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczą się dbałości o stan środowiska. Wspólnie poszukują metod na uratowanie miasta. Podczas spektaklu w fabułę wplecione są cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem, a dzięki komediowej fabule jest to niezapomniana lekcja zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Przed sceną, pod kilkoma namiotami młodzi ekolodzy będą mogli nauczyć się jak działa papiernia w miniaturze, czerpiąc papier z pralki Frania, w której celulozę pozyskamy z kartonów po mleku i sokach. Zupełnie jak w zakładzie recyklingu. Dodatkowo będą mogli wyplatać przedmioty z wikliny papierowej, tworzyć upcyclingowe portfele oraz zamienią się w zwariowanych naukowców na stoisku z eksperymentami. Przez cały czas odbywać się będą także animacje i konkursy!

Wydarzenie jest realizowane przy ścisłej współpracy z Władzami Miasta. Kielce od lat angażują się w ten projekt i zadeklarowały, iż będą aktywnie wspierały budowanie efektywnego systemu zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych, dążąc do podniesienia poziomu recyklingu kartonów po płynnej żywności.

Organizator kampanii – Tetra Pak jest światowym liderem w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Firma od lat wspiera budowanie systemu selektywnej zbiórki i recyklingu opakowań po płynnej żywności – m.in. poprzez ogólnopolskie kampanie informacyjne i edukacyjne, współpracę z organizacjami pozarządowymi i samorządami, wspieranie działań rozwijających infrastrukturę i technologię.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.