Data publikacji: 16 II 2024
Zdjęcie. Czworo dzieci pochyla się nad duża kartką, na której widać ogormną tabelę. Jedna dziewczynka pisze coś na niej czarnym mazakiem.

Ferie zimowe w KCK są już w połowie.

Zakończyliśmy dzisiaj „Akademię Pana K.” z przygodami inspirowanymi Ambrożym Kleksem. Zobaczcie, jak bawili się nasi podopieczni!

W pierwszym tygodniu ferii panowały sztuki plastyczne i niczym nieograniczona wyobraźnia. Na tydzień Galeria Sztuki Współczesnej „Winda” i pracownie plastyczne zamieniły się w Akademię Pana K. Dzieciaki rzeźbiły w glinie pudełka na piegi, robiły książeczki i figurki szpaka Mateusza. W Galerii Winda, którą przemianowały na Galerię Marzeń,  reformowały oświatę. Na zajęciach feryjnych chciały się uczyć: kolorów muzyki, chodzenia po ścianach, latania i odgadywania cudzych myśli. Dodatkowo: przygotowały lalkowe spektakle, w których role aktorskie odgrywały dziwne przedmioty: pieniek, jabłko, termometr, spray na komary, gumowy kurczak, butelki po perfumach, rękawiczka , patelnia i sitko.

Na zajęciach kleksografii wspólnie malowali abstrakcyjne obrazki, a w ramach zajęć wychowania fizycznego… przeciągały linę i rzucały dmuchaną piłką plażową.

A już od poniedziałku zapraszamy na „Ferie z musicalem”. Podczas tygodniowych „Ferii…” przygotowany zostanie w pełni profesjonalny, zgodny z wszystkimi zasadami gatunku, musical, który zostanie wystawiony na scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Profesjonalni instruktorzy poprowadzą zajęcia w studiu nagrań, z emisji głosu, teatralne, choreograficzne oraz warsztaty współpracy scenicznej.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.