Grafika. Plakat spektaklu. Na czarnym tle napis: Prometeusz. Musical, acrobatic i Dance Show. Niżej data: 9 maja godz. 19 Kieleckie Centrum Kultury.

Komunikat

Spektakl odwołany.

Opis

Prometeusz – widowiskowy spektakl akrobatyczno-taneczny skończył 10 lat! Jubileuszowy pokaz w Kielcach z udziałem wrocławskiego chóru

Agencja artystyczna Everest Production zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury na wyjątkowy, rozbudowany pokaz spektaklu „Prometeusz” w ramach trasy jubileuszowej z udziałem wrocławskiego chóru!

9 maja Kieleckie Centrum Kultury będzie kipieć od muzycznej energii! Wszystkie utwory usłyszymy w nowych, odświeżonych aranżacjach Elżbiety Sokołowskiej, a na scenie obok aktorów, akrobatów i tancerzy pojawi się chór – Wroclove Musical Choir, który śpiewem na żywo zabierze widzów w magiczną i przejmującą teatralną podróż.

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser – Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

Twórcy:

Kamil J. Przyboś – scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
Maja Lewicka – choreografia
Marta Brendel – opieka i nadzór przygotowania choreograficznego
Magdalena Zawartko – przygotowanie wokalne
Elżbieta Sokołowska – kompozycje i aranżacje muzyczne
Anna Chadaj – kostiumy
Tomasz Filipiak – reżyseria świateł
Marcin Smiatek – realizacja oświetlenia 
Adam Bąkowski – realizacja dźwięku
Maria Borowska oraz Małgorzata Nacewicz – charakteryzacja

Muzyka na żywo w wykonaniu: Chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko

Produkcja: Strefa Kultury Wrocław we współpracy z Everest Production

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia
Czas trwania: 1h 30min
Więcej o spektaklu:https://spektaklprometeusz.com/