Zdjęcie. Cztery osoby pozują do zdjęcia. To trzech czarnoskórych mężczyzn w garniturach i jedna jasnoskóra kobieta blondynka, w czarnym połyskującym swetrze.

Komunikat

Z przyczyn zdrowotnych Maestro Ron Carter musi odwołać trasę po Europie, w tym koncert zaplanowany 17 listopada 2022 w Kieleckim Centrum Kultury. Zwrotów biletów zakupionych stacjonarnie można dokonać w Kasie KCK. Posiadacze biletów elektronicznych dostaną instrukcję drogą mailową.

Opis

Oslo, Barcelona, Londyn oraz… Kielce! Najwybitniejszy kontrabasista w historii jazzu wystąpi 17 listopada na deskach Kieleckiego Centrum Kultury w programie w całości poświęconemu Milesowi Davisowi, którego pomnik od 2001 roku dumnie stoi na placu przy KCK. Będzie to jedyna tegoroczna wizyta kwartetu w Polsce.

Zdobywca trzech nagród Grammy oraz wielu odznaczeń. Nazwany „wybitnym basistą dekady przez The Detroit News, wielokrotnym jazzowym basistą roku przez Downbeat Magazine oraz „najcenniejszym muzykiem” przez the National Academy of Recording Arts and Sciences.

W ciągu swojej kariery współpracował z wieloma wybitnymi muzykami – w tym z Milesem Davisem, wspólnie z którym w latach 1964-1968 wyznaczali nurt jazzu w the Second Great Miles Davis Quintet.

Rekordzista Guinnessa jako najbardziej rozchwytywany basista w historii muzyki. Ma udział w nagraniu ponad dwóch tysięcy dwudziestu sesji studyjnych, które ukazały się na oficjalnych albumach muzycznych.

Swoją drugą nagrodę Grammy w kategorii „najlepsza grupa jazzowa instrumentalna” otrzymał za album będący hołdem dla Milesa. W 2019 roku Ron Carter zaprezentował kolejny ze swoich ulubionych projektów: kwartet „Foursight”, w skład którego wchodzą: Renee Rosnes (fortepian), Payton Crossley (perkusja) oraz Jimmy Greene (saksofon). Tych właśnie muzyków będziemy mogli posłuchać w Kielcach, 17 listopada.  

Bilety

Bilety dostępne na stronach:

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.