Zawsze wiem, jak się skończą moją powieści. To jedno z wymagań gatunku, jakim jest kryminał. Jeśli chcemy doprowadzić czytelnika do celu, to musimy przecież wcześniej go znać. Inaczej sami pogubimy się po drodze

tłumaczy swoją pisarską kuchnię Wojciech Chmielarz

Jeden z  najbardziej rozpoznawalnych i najpoczytniejszych polskich autorów kryminałów spotka się z czytelnikami. Opowie o swoich książkach, ulubionych bohaterach, fascynacji fantastyką, szukaniu inspiracji i pomysłów, planach na przyszłość i drodze, jaką musiał przejść, by z pisarza hobbysty wyrosnąć na jednego z wielkich polskiej literatury kryminalnej.

Wojciech Chmielarz to autor kilkunastu kryminałów, twórca serii z komisarzem Jakubem Mortką i mrocznej serii, która rozgrywa się w Gliwicach (m.in. „Zombie”). Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2015 roku za „Przejęcie” i Nagrody Wielkiego Kalibru Publiczności za „Żmijowisko”. Ta książka została zekranizowana, a serial o tajemniczym zniknięciu Ady można oglądać w Canal+. W ostatnich latach „skręca” w stronę thrillerów psychologicznych, wydał „Wyrwę” i „Ranę”, a w czasach pandemii – „Prostą sprawę”, która funkcjonowała najpierw jako powieść w odcinkach publikowana na oficjalnym profilu pisarza na Facebooku.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.